SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdzie pożyczamy pieniądze?

Prawie jedna trzecia Polaków (29%) deklaruje, że zaciągnęłaby kredyt lub pożyczkę gotówkową, gdyby nie miała wystarczających środków na sfinansowanie swoich potrzeb.

23% badanych przyznało, że w ciągu ostatnich 2 lat, przynajmniej raz skorzystało z różnych form kredytowania w wysokości od 500 zł do 5000 zł na okres do 24 miesięcy. Oznacza to, że ponad 7,3 mln Polaków wzięło w tym czasie pożyczkę - wynika z badania TNS OBOP.

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, że Polacy, którzy potrzebowali pożyczki, najchętniej korzystali z usług Banku PKO BP. Wybrało go (20%) kredytobiorców. Na kolejnym miejscu znajduje się Lukas Bank - 18%. Na trzecim miejscu wymieniane są Banki Spółdzielcze. Z ich usług kredytowych skorzystało 13% respondentów.

"Warto zauważyć, że co dziesiąty Polak (10%), kiedy potrzebują dodatkowych funduszy, korzysta z zakładowych kas pożyczkowych. Oferują one nieoprocentowane pożyczki. Najczęściej kredyt biorą w nich osoby w wieku powyżej 40 lat z wyższym wykształceniem, pracujące w sferze budżetowej" - komentuje Michał Jędrusiak z TNS OBOP.

* Badanie TNS OBOP zostało zrealizowane metodą OMNIMAS w dniach 25 - 29 sierpnia 2005 roku na reprezentatywnej próbie 1005 Polaków powyżej 15 roku życia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gdzie pożyczamy pieniądze?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl