SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Getin Holding przejął Allianz Bank Polska

Getin Holding sfinalizował przejęcie 100% akcji Allianz Bank Polska za kwotę 148,84 mln zł, ale szacuje, że suma ta zostanie pomniejszona (zwrot ma nastąpić do 11 lipca br.) o uzgodnione przez strony pozycje w oparciu o sprawozdanie finansowe banku sporządzone na dzień zamknięcia transakcji.

Getin Holding przejął Allianz Bank Polska

"Transakcja została zawarta w wykonaniu warunkowej umowy nabycia wyżej wymienionych akcji z dnia 18 listopada 2010 roku zawartej przez Emitenta z Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska SA. […] W dniu 23 maja 2011 roku Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o stwierdzeniu braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia akcji banku" - głosi komunikat.

Transakcja objęła 103.060 akcji banku o wartości nominalnej 1.000 zł każda. Nabyte akcje stanowią 100% kapitału zakładowego banku oraz uprawniają do 100% głosów na jego walnym zgromadzeniu.

"W dniu dzisiejszym nastąpiło przekazanie sprzedającemu kwoty 158.835.350 zł na poczet ceny nabycia akcji banku. Zgodnie z umową, ostateczna cena nabycia akcji banku zostanie określona jako wartość aktywów netto banku pomniejszona o uzgodnione przez strony pozycje w oparciu o sprawozdanie finansowe banku sporządzone na dzień zamknięcia transakcji, która według wstępnych szacunków emitenta będzie niższa od wyżej wymienionej kwoty przekazanej w dniu dzisiejszym" - czytamy dalej w komunikacie.

Ewentualna nadpłacona kwota zostanie zgodnie z umową zwrócona do 11 lipca 2011 r.

Gdy w listopadzie ub.r. Getin Holdin podpisał umowę nabycia 100% akcji Allianz Bank Polska od Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polskai przejęcia jego działalności bankowej w Polsce, podano, że cena nabycia akcji - na dzień 30 czerwca 2010 r. - wynosiłaby 140 mln zł.

Allianz Bank Polska działa w Polsce od 2008 roku. Koncentruje się na klientach detalicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin Holding przejął Allianz Bank Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl