SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GfK Polonia skanuje

GfK Polonia zainwestowała w skanery kodów kreskowych, które zastąpiły dzienniczki zakupowe wypełniane ręcznie przez respondentów z Panelu Gospodarstw Domowych.

GfK Polonia skanuje

Firma badawcza zapewnia, że dane pozyskiwane za pomocą skanerów są dokładniejsze, łatwiej przetwarzalne i jeszcze lepszej jakości. Zmiana pozwoliła wyeliminować czasochłonny etap ręcznego spisywania danych i usprawnić proces, a w efekcie przyśpieszyć raportowanie.

"Zdając sobie sprawę z tego jak ważne jest dostarczenie naszym klientom precyzyjnej informacji w możliwie jak najkrótszym czasie, podjęliśmy decyzję o tej znaczącej inwestycji i unowocześnieniu naszego Panelu Gospodarstw Domowych" – komentuje Marek Bernatowicz, dyrektor działu Consumer Tracking GfK Polonia.

Wprowadzenie skanerów sprawiło też, że zwiększyła się liczba kategorii dostępnych w badaniu. Dostępność danych dotyczących wszystkich kategorii FMCG pozwala analizować zależności i pewne prawidłowości występujące w koszykach zakupowych badanej grupy.

"Zależność taka występuje na przykład między winem a serem. Konsumenci kupujący wino najczęściej kupują również sery – to cenna wskazówka dla producentów dóbr komplementarnych" – wyjaśnia Katarzyna Kossakowska, kierownik zespołu Obsługi Klienta.

Wśród kolejnych korzyści płynących ze zmiany, GfK Polonia wymienia możliwość bardziej precyzyjnego dotarcia do konkretnych grup nabywców i analizy ich zachowań, a także dostępność informacji o zachowaniach zakupowych indywidualnych nabywców gospodarstwa domowego.

Dzięki innowacji klienci firmy badawczej mają zyskać możliwość bardziej precyzyjnego dotarcia do konkretnych grup konsumentów i analizy ich zachowań. Mają też otrzymywać informację o rynku nie tylko szybciej, ale ma być ona także pełniejsza i dająca lepszy obraz zarówno poszczególnych kategorii produktów jak i całej branży FMCG.

Polska dołącza do takich rynków jak Niemcy, Skandynawia, kraje Beneluksu i Austria, gdzie za pomocą skanerów informacje o zachowaniach konsumenckich w gospodarstwach domowych instytut GfK zbiera już od lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GfK Polonia skanuje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl