SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GigaKablówka - nowa oferta Netii na sieci dawnego Aster

Netia wprowadziła w Warszawie i Krakowie nową usługę o nazwie GigaKablówka, w której internet jest dostępny z prędkością do 300 Mb/s, a pakiet internet z telewizją kosztuje 39,90 zł miesięcznie.

Article

GigaKablówka jest oparta na sieci HFC dawnego Aster, którą Netia w 2013 r. kupiła od UPC Polska (więcej na ten temat) i zmodernizowała z wykorzystaniem rozwiązań sieciowych DOCSIS 3.0. - Należąca teraz do Netii sieć po dawnym Aster dociera do około połowy mieszkań w Warszawie i znacznej części lokali w Krakowie - powiedział Tomasz Szopa, dyrektor generalny rynku klientów indywidualnych w Netii.

Najszybsza opcja prędkości pobierania danych w nowej ofercie wynosi do 300 Mb/s. Cena takiej usługi (z e-fakturą i umową na 12 miesięcy) wynosi 49,90 zł miesięcznie i obejmuje router Wi-Fi bez dodatkowych opłat. Dostępne są także warianty do 20 Mb/s w cenie 29,90 zł oraz do 100 Mb/s za 39,90 zł miesięcznie.

Klienci wybierający pakiet internet plus TV, za internet o prędkości do 20 Mb/s zapłacą 4,90 zł miesięcznie, a za cały pakiet - 39,90 zł miesięcznie. Internet o prędkości do 300 Mb/s w pakiecie z telewizją, to koszt 24,90 zł miesięcznie (pakiet od 59,90 zł miesięcznie).

Telewizja w Netii to do wyboru blisko 180 kanałów w cyfrowej jakości, w tym blisko 60 kanałów HD. Minimalna kwota abonamentu TV to 35 zł, w tym pakiet "Na Start" w cenie 15 zł. W ramach pozostałej kwoty klienci mogą dowolnie kształtować swoją ofertę, wybierając z kilkunastu pakietów tematycznych. Usługa telefoniczna jest dostępna za dodatkową opłatą w wysokości 5 zł miesięcznie.

Ponadto w ramach oferty Netii pierwsza usługa multiroom, w ramach której oferowany jest dekoder z identyczną ofertą cyfrowej TV jak przy usłudze podstawowej, kosztuje 1 zł. Każda kolejna usługa multiroom to koszt 15 zł miesięcznie.

Netia podaje, że łączna liczba lokali w zasięgu sieci HFC po dawnym Aster, na której usługi może świadczyć operator, to ok. 314 tys. lokali w Warszawie i ok. 106 tys. w Krakowie. W sierpniu br. sprzedaż będzie się odbywać na sieci docierającej do 175 tys. lokali w Warszawie i 40 tys. mieszkań w Krakowie. Cały potencjał ma trafić do sprzedaży do końca listopada br.


Netia podkreśla, że zgodnie z decyzją prezesa UOKiK wszyscy klienci dawnego Aster, którzy podpiszą umowę z Netią (niezależnie od rodzaju łączącej ich obecnie umowy z UPC Polska), mogą bez konsekwencji rozwiązać umowę z UPC Polska. Takie uprawnienie przysługuje w ciągu 6 miesięcy od daty rozpoczęcia świadczenia usług w danej lokalizacji na bazie sieci Aster przez Netię.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GigaKablówka - nowa oferta Netii na sieci dawnego Aster

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pulawy psm
A w pulniecie jak zwykle drogo i wolno za 100zł 100Mb/s to chyba żart...
33 9
odpowiedź
User
mathew
Ciekawy jestem tego "DO"... 300 jak będzie 30 to już jest coś :D
11 10
odpowiedź
User
poszukująca
Wow - dla mnie brzmi super. Telewizja i internet do 20MB/s za 39,90 i na dodatek sama wybiorę co chcę w tej telewizji oglądać :). Trzeba przewertować kanały. Wygląda że jestem w zasięgu.
18 9
odpowiedź