SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gigantyczne odszkodowanie za piractwo. Jest wyrok ws Universe IPTV

Sąd Federalny w Teksasie wydał wyrok przeciwko Universe IPTV i jego właścicielom, którzy nielegalnie przesyłali treści użytkownikom w Stanach Zjednoczonych i naruszali prawa autorskie. Sąd zdecydował o konieczności wypłacenia maksymalnego odszkodowania w wysokości 7 mln dolarów.

fot. Shutterstock.comArticle

Choć wyrok Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Teksasu zapadł 30 września br., to Międzynarodowa Koalicja Nadawców Przeciwko Piractwu (IBCAP) poinformowała o tym dopiero teraz. Trybunał stwierdził, że oskarżeni - Mohamed Omar, Hossam Abd Elghany i Moustafa Maatouk - byli właścicielami i operatorami usługi Universe IPTV i nielegalnie przesyłali treści użytkownikom w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób bezpośrednio naruszyli prawa autorskie. Wyrok to 7 mln dolarów odszkodowania, które mają zapłacić właściciele Universe IPTV. Sąd uznał, że "posiadali wiedzę, że ich działalność narusza prawo, o czym świadczą liczne zawiadomienia o naruszeniu, żądające zaprzestania transmisji kanałów". Wszystkie zostały zignorowane.

Co ważne, Sąd Federalny w Teksasie zabronił również wszystkim firmom hostingowym, CDN, firmom zajmującym się mediami społecznościowymi i dostawcom poczty e-mail świadczenia usług wspierających działania nakazane przez oskarżonych. Obejmuje to nakaz dotyczący wyłączenia 10 adresów IP używanych przez Universe IPTV. Wreszcie sąd zakazał wszystkim pozwanym oraz ich dystrybutorom i sprzedawcom detalicznym nadawania spornych kanałów w Stanach Zjednoczonych lub dystrybucji, świadczenia, sprzedaży lub promowania usługi Universe IPTV w USA.

"Sądy w USA nie tolerują łamiących prawo"

Universe IPTV to wiodąca usługa IPTV w języku arabskim sprzedawana za pośrednictwem dużej sieci sprzedawców. IBCAP złożyła pozew przeciwko usłudze iStar IPTV i jej właścicielom oraz wskazała jednego z największych dealerów, Atlas Electronics z siedzibą w Dearborn w stanie Michigan, jako oskarżonego za sprzedaż usługi iStar IPTV.

- IBCAP nadal wyjaśnia, że ​​sądy w Stanach Zjednoczonych nie tolerują tych, którzy łamią prawo, obsługując lub sprzedając nielegalne usługi IPTV. Właściciele tej usługi są teraz odpowiedzialni za wypłacenie ponad 7 mln dolarów odszkodowania, sprzedawcy detaliczni są zobowiązani do zaprzestania działalności, a infrastruktura IPTV Universe zostanie wyłączona - powiedział Chris Kuelling, dyrektor wykonawczy IBCAP. - Każdy dealer, który będzie nadal sprzedawał Universe IPTV, będzie w ten sposób lekceważył nakaz sądu i będzie odpowiedzialny za dalsze szkody.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gigantyczne odszkodowanie za piractwo. Jest wyrok ws Universe IPTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl