SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Globalne przychody Deloitte w roku obrotowym 2017 na poziomie 38,8 mld dolarów, wzrost o 7,1 proc.

Firma doradcza Deloitte w okresie od 1 czerwca 2016 r. do 31 maj 2017 r. osiągnęła skumulowane przychody w wysokości 38,8 mld dolarów. W porównaniu z rokiem wcześniejszym oznacza to wzrost o 7,1 proc. w walucie lokalnej. Firma w omawianym okresie zatrudniła prawie 70 tys. nowych pracowników, w inicjatywy społeczne i charytatywne zainwestowała natomiast 200 mln dolarów.

Article

Z raportu Deloitte za rok obrotowy 2017 (1.06.2016r.-31.05.2017r.) wynika, że firma osiągnęła skumulowane przychody w wysokości 38,8 mld dolarów, o 7,1 proc. więcej niż rok wcześniej, licząc w walucie lokalnej. W ciągu ostatnich dwóch lat stopa wzrostu przychodów wyniosła średnio 8,3 proc. Firmy członkowskie Deloitte odnotowały wzrost we wszystkich sektorach działalności oraz wszystkich regionach.

– Wzrost przychodów Deloitte jest efektem dwóch czynników. Zawdzięczamy go przede wszystkim multidyscyplinarnemu modelowi biznesowemu, który zapewnia nam przewagę nad konkurencją. Poza tym Deloitte jest w stanie pomóc klientom w efektywnym dostosowaniu się do ciągle zmieniających się globalnych warunków gospodarczych – mówi Punit Renjen, Prezes Deloitte Global.

Wśród branż, które w największym stopniu przyczyniły się do wzrostu firmy w roku obrotowym 2017 znalazły się technologia, media i telekomunikacja oraz sektor produktów konsumenckich i przemysłowych. Udział każdej z nich we wzroście przychodów liczonych w walutach lokalnych przekracza 9 proc.

Najszybciej rosły przychody w usługach z zakresu zarządzania ryzykiem – wzrost wyniósł 12,9 proc. Z kolei w dziale konsultingu przychody wzrosły o 10,2 proc., a w w obszarze doradztwa podatkowego i prawnego - o 6,6 proc. O 5,8 proc. wzrosły zaś przychody z doradztwa finansowego, a o 1 proc. - z rewizji finansowej i usług atestacyjnych (audit & assurance).

W podziale na kontynenty, liderem wzrostu przychodów okazał się region Azji i Pacyfiku, gdzie  wskaźnik ten wyniósł 9 proc. Tuż za nim znalazły się Europa, Bliski Wschód i Afryka, których przychody zwiększyły się o 8,6 proc. oraz obie Ameryki, gdzie zanotowano wzrost o 5,6 proc.

W roku obrotowym 2017 Deloitte w skali globalnej zwiększył zatrudnienie o 8 proc. w porównaniu do roku 2016, rekrutując niemal 70 tys. nowych pracowników. Największy przyrost zatrudnienia odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku (o 10,4 proc.). Najwięcej nowych pracowników przyjęto do zespołów konsultingowych i doradztwa ds. ryzyka (wzrost o 13 proc. w każdym z tych obszarów).

W Kanadzie i Singapurze otwarto dwa nowe Uniwersytety Deloitte, obecnie działa ich już sześć. W roku 2017 w programach rozwoju kadry przywódczej, prowadzonych w ich ramach, uczestniczyło 65 tys. specjalistów.

W roku obrotowym 2017 specjaliści Deloitte przeznaczyli ponad 1,2 mln godzin na prace społeczne i wolontariat. Ponad jedną trzecią tego czasu poświęcono kształceniu i rozwojowi kwalifikacji.  Sumaryczny szacunkowy wkład Deloitte w inicjatywy społeczne wynosi około 200 mln dolarów. Najważniejszą inicjatywą prospołeczną Deloite jest WordClass, której celem jest wykorzystanie kwalifikacji, doświadczenia, skali działania i zaangażowania firmy w procesie przygotowania członków lokalnych społeczności do korzystania ze światowych zdobyczy gospodarczych.

Deloitte zrealizował w roku obrotowym 2017 kilkanaście inwestycji o charakterze strategicznym. W obszarze rewizji finansowej i usług atestacyjnych kluczowe przedsięwzięcia to Magnia - platforma rewizyjna, Illumnia - platforma analityczna czy Cognia - portal umożliwiający rewidentom korzystanie z innowacyjnych narzędzi i metod, opartych o wykorzystanie chmury, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Dla rewidentów z kolei przygotowano program kształcenia Audit Quality Monitoring and Measurement czy Global Center of Excellence for Audit Quality.

Dołącz do dyskusji: Globalne przychody Deloitte w roku obrotowym 2017 na poziomie 38,8 mld dolarów, wzrost o 7,1 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl