SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Globalny internet przyspiesza. Korea Płd. liderem, Polska na 39. miejscu z 12,4 Mb/s

Mieszkańcy Korei Południowej korzystają z najszybszego szerokopasmowego dostępu do internetu na świecie - wynika z najnowszego raportu firmy Akamai "The State of the Internet".

fot. Shutterstock.com Article

Średnia prędkość łączy internetowych w Korei Południowej wynosiła w IV kwartale 2016 r. 26,1 Mb/s. Kraj ten utrzymał pozycję zdecydowanego lidera, pomimo że jako jedyny z Top 10 rankingu zanotował spadek prędkości zarówno w ujęciu rocznym, jak i kwartalnym.

Za Koreą Południową znalazły się Norwegia (23,6 Mb/s), Szwecja (22,8 Mb/s), Hongkong (21,9 Mb/s), Szwajcaria (21,2 Mb/s), Dania (20,7 Mb/s), Finlandia (20,6 Mb/s), Singapur (20,2 Mb/s), Japonia (19,6 Mb/s) oraz Holandia (17,6 Mb/s).

Średnia globalna sięgnęła 7 Mb/s, co oznacza wzrost o 12 proc. wobec poprzedniego kwartału oraz o 26 proc. rok do roku.

W Polsce średnia prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła w IV kwartale 12,4 Mb/s. To o 6 proc. więcej niż we wcześniejszych trzech miesiącach i o 12 proc. więcej w ujęciu rocznym. Wynik ten daje nam 39. miejsce na świecie i 23. w Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Globalny internet przyspiesza. Korea Płd. liderem, Polska na 39. miejscu z 12,4 Mb/s

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Miałem 20 Mb, mam 50 Mb i specjalnej różnicy nie widzę, bo całe przyspieszenie ginie w bebechach komputera.
5 0
odpowiedź
User
Grzegorz Wandałowicz
Prędkość 20 Mb/s jest na dzisiejsze czasy wystarczająca, ale tylko dla jednego użytkownika. A co zrobić, jeżeli w jednym domu mieszkają cztery osoby (mąż, żona, dwójka dzieci) i każda z osób w tym samym czasie chce oglądać jakieś streamy (np. IPTV) z kontentem HD czy nawet Ultra HD? Prędkość 20 Mb/s jest w tym momencie dzielona przez cztery osoby i każda osoba dostaje 5 Mb/s. Dla oglądania HD już nie wystarczy. A jeżeli rodzina jest wielodzietna i każdy domownik chce wieczorem coś pooglądać w internecie? Prędkości 20 Mb/s nie starczy na wszystkich!

Internet powinien być coraz szybszy. Takie są wymagania dzisiejszych czasów, bo rośnie popularność telewizji internetowej i innych serwisów kontentem wideo w obłędnej jakości. Dążyć trzeba do tego, żeby standardem stały się prędkości od 100 Mb/s i wyżej, bo tylko takie prędkości zapewnią komfortowe korzystanie z internetu w mieszkaniach, w których mieszka wiele osób i wszystkie na raz chcą obejrzeć jakiś kontent w internecie.
3 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing