SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Globalny prezes i dyrektor generalny McCann odchodzi

Chris Macdonald, globalny prezes i dyrektor generalny agencji reklamowej McCann ma odejść z firmy pod koniec pierwszego kwartału 2023 r. Macdonald, który pracuje w McCann od 18 lat, podjął decyzję o powrocie ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii z powodów rodzinnych.

Chris MacdonaldArticle

W związku z odejściem Macdonalda, globalny dyrektor generalny McCann Worldgroup, Daryl Lee, zostanie globalnym dyrektorem generalnym McCann, w nowej połączonej roli. Posunięcie to ma zbliżyć do siebie zespoły kierownicze McCann Worldgroup i agencji reklamowej McCann, dążąc do zacieśnienia współpracy wewnątrz firmy.

Macdonald rozpoczął swoją karierę w McCann w Londynie w 2005 roku, kiedy dołączył do McCann Erickson z Rainey Kelly Campbell Roalfe/Y&R, obecnie VMLY&R. W 2006 roku awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego .

W latach 2008-2013 był prezesem i dyrektorem naczelnym McCann London, zanim przeniósł się do Stanów Zjednoczonych , by zostać prezesem McCann New York. Od tego czasu zajmował kilka wysokich stanowisk w firmie, w tym pełnił funkcję prezesa na Amerykę Północną.

Przed objęciem obecnej roli w styczniu 2021 r. był globalnym prezesem agencji reklamowych.

W okresie przejściowym Macdonald będzie ściśle współpracować z Daryl Lee i resztą zespołu kierowniczego McCann i McCann Worldgroup, w tym nowym prezydentem Worldgroup w Ameryce Północnej Johnem Dunleavym , dyrektorem generalnym McCann New York Amber Guild i dyrektorem generalnym London Polly McMorrow.

Dołącz do dyskusji: Globalny prezes i dyrektor generalny McCann odchodzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl