SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Głosuję na miłość" - Piróg, Szczygielski, Szpura i Grabarczyk w akcji Kampanii Przeciw Homofobii

"Głosuję na miłość" to nowa akcja Kampanii Przeciw Homofobii, która zachęca do wzięcia udziału w jesiennych wyborach parlamentarnych i oddania głosu na kandydatów wspierających prawa osób LGBT. Twarzami akcji są m.in. tancerz Michał Piróg, aktywistka Areta Szpura, influencer Piotr Grabarczyk czy dziennikarz Anton Ambroziak. Kampania powstaje we współpracy z agencją VMLY&R Poland.

Article

"Głosuję na miłość" ma z jednej strony pokazać, że społeczność LGBT wraz z sojusznikami i sojuszniczkami to siła, która ma szansę zadecydować o wynikach tegorocznych wyborów. Z drugiej zaś, pokazać ile osób ubiegających się o mandat do Sejmu i Senatu wspiera postulaty  mniejszości seksualnych, takie jak legalizacja związków partnerskich oraz ściganie przestępstw z nienawiści wobec LGBT.

- Wychodzimy z założenia, że polityka to nie jest jakiś osobny byt. To coś co bardzo wpływa na nasze codzienne życie i my jako osoby LGBT na co dzień to bardzo odczuwamy. Od bardzo wielu lat postulujemy, żeby wprowadzić związki partnerskie, małżeństwa jednopłciowe, żeby była ochrona przed przestępstwami z nienawiści - mówiła na konferencji zapowiadającej akcję Mirosława Makuchowska, kierowniczka pionu politycznego z Kampanii Przeciw Homofobii.

- Jesteśmy w miejscu, w którym politycy wzięli nas jako oręż, grupę dzięki której chcą wygrać wybory. Dzieje się to od października zeszłego roku. Jest wobec nas mnóstwo hejtu, oskarżeń, stereotypów. Musimy pokazać, że jesteśmy jako wyborcy i wyborczynie i chcemy głosować na nie tylko na tych, którzy przywrócą w Polsce demokrację, ale też na tych, którzy zadbają o nasze prawa. Mówimy "glosujcie na miłość" - dodała działaczka KPH.

Społeczna kampania wyborcza "Głosuję na miłość"

Osią akcji jest strona internetowa Glosujenamilosc.pl, gdzie można podpisać Deklarację Równości, tym samym deklarując poparcie dla kampanii. Ponadto na stronie każdy będzie mieć szansę zadania pytania o poparcie postulatów LGBT bezpośrednio politykowi i polityczce ze swojego okręgu wyborczego. Wyniki będą publikowane na bieżąco.

Z plakatów i billboardów rozklejonych w całej Polsce oraz w spotach wyborczych emitowanych w mediach społecznościowych do podpisania Deklaracji zachęcać będą: tancerz Michał Piróg, aktywistka Areta Szpura, influencer Piotr Grabarczyk, paraolimpijka Karolina Hamer, dziennikarz Oko.press Anton Ambroziak, pisarz Marcin Szczygielski oraz blogerka Sylwia Ryba.

Oprócz działań w internecie zaplanowano event - 29 września w warszawskim klubie Niebo odbędzie się Wiec Wyborczy dla Równości. Każda osoba, która przyjdzie na wiec, będzie mogła zrobić sobie swój własny plakat wyborczy. Plakat będzie zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej, do zamieszczenia na Facebooku czy Instagramie z hasztagiem #głosujęnamiłość.

W całej Polsce staną ścianki wyborcze kampanii, na tle których będzie można sobie zrobić zdjęcie - plakat (mapa lokalizacji będzie dostępna na Glosujenamilosc.pl), dodatkowo na Facebooku będzie można skorzystać ze specjalnej nakładki na zdjęcie profilowe.

Partnerem akcji jest VMLY&R Poland.  Patroni/matroni kampanii: Cicha Tęcza, Fabryka Równości, Fundacja Akceptacja, Fundacja Q, Fundacja Tęczowe Rodziny, Grupa Stonewall, Instytut Równości, Lambda Szczecin, Lambda Warszawa, Marsz Równości Gorzów Wielkopolski, Marsz Równości Koszalin, Marsz Równości Rzeszów, My, Rodzice, Olsztyński Marsz Równości, Prowincja Równości, Queerowy Maj, Równość.org.pl, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, Stan Równości, Tęczowa Częstochowa, Tęczowy Białystok. Tolerado, Trans-Fuzja, Wolontariat Równości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Głosuję na miłość" - Piróg, Szczygielski, Szpura i Grabarczyk w akcji Kampanii Przeciw Homofobii

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Berta
Kph... najbardziej wykluczaja organizacja w środowisku. Podzielili gejów i lesbijski na lepszych i gorszych. Na fajnych I nie fajnych. I pomyśleć, że kiedyś dawałam im 1%
37 16
odpowiedź
User
bc
Akcja za akcja! Byoe zdarzyc przed 13 X.
8 17
odpowiedź
User
marketer
Ja zaglosuje na niskie podatki, jak mi zostanie duzo pieniedzy to milosc sobie kupie.
35 12
odpowiedź