SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GM Records dołącza do IRMA Anti-Piracy Compliance Program

GM Records przyjęto do elitarnego programu - porozumienia walczącego z piractwem nagraniowym, stworzonego przez International Recording Media Association.

1 sierpnia br. GM Records dołączyło do przedsięwzięcia IRMA Anti-Piracy Compliance Program (APCP) i tym samym znalazło się w gronie 100 przedsiębiorstw z Europy, USA, Azji, południowej Afryki i południowo–środkowej Ameryki, które wspierają ideę walki z piractwem nagraniowym.

Porozumienie firm uczestniczących w programie ma na celu stowarzyszenie przedsiębiorstw produkujących i tłoczących nośniki optyczne, które walczą z piractwem oraz promują idee prawa do ochrony własności intelektualnej. Uczestnicy programu włączając się do niego deklarują i zapewniają pełną ochronę i legalność produkowanych i duplikowanych nośników. Ekskluzywne członkowstwo zapewnia klientom stowarzyszonych przedsiębiorstw, że ich nośniki będą odpowiednio chronione i zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem, a procedury firmy zapewnią nośnikom bezpieczeństwo odpowiadające standardom IRMA.

- Fakt przyjęcia GM Records do grona firm wspierających program IRMA jest dla nas nobilitujący, zapewnia ono naszym klientom pełną gwarancję respektowania ich praw do ochrony własności intelektualnej. Walka z piractwem i wsparcie programów takich, jak ten zorganizowany przez IRMA stanowi istotny element naszej strategii działania – mówi Marek Grela, Prezes Zarządu GM Records - Mamy również nadzieję, że w najbliższym czasie staniemy się firmą, nie tylko wspierającą działania IRMA, ale i pełnoprawnym członkiem tego stowarzyszenia. Obecnie IRMA przeprowadza  weryfikację GM Records, która ostatecznie zadecyduje o wstąpieniu naszej firmy do International Recording Media Association – po chwili dodaje.

- Jest nam niezmiernie miło, że przedsiębiorstwo GM Records wspiera nasze działania w ramach programu walki z piractwem nagraniowym. Obiecujący jest fakt, że po ustanowieniu przez polski Sejm regulacji prawnych dotyczących przeciwdziałaniu nielegalnemu kopiowaniu nośników, polskie firmy przystępują do zorganizowanych programów walczących w tej sprawie. Udział GM Records w APCP jest potwierdzeniem potrzeby jego istnienia i jego racji –mówi Theo G. Köhler, Dyrektor IRMA Anti-Piracy Compliance Program na region Europa, Afryka, Bliski Wschód.

IRMA Anti-Piracy Compliance Program (APCP) to branżowy program certyfikacji przedsiębiorstw umożliwiający zredukowanie ryzyka nielegalnego kopiowania treści zawartych na nośnikach optycznych, które są chronione prawem. Stworzone przez program standardy ochrony są respektowane i uznane przez największe firmy stowarzyszone w IRMA, a także przez Recording Industry Association of America (RIAA), Motion Picture Association (MPA), Business Software Alliance (BSA), Software Information Industry Association (SIIA), Digital Software Association (DSA), International Federation of the Phonographic Industry (IFPI) i Microsoft. Program jest również wspierany przez takie organizacje, jak: International Video Federation (IVF), Bureau International des Sociétés Gérant les Droits d'Enregistrement et de Reproduction Mécanique (BIEM) oraz Bescherming Rechten Entertainment Industrie Nederland (BREIN).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GM Records dołącza do IRMA Anti-Piracy Compliance Program

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl