SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Golden Drum 2018: o nagrody walczy niemal 1200 prac z 28 krajów

Do 25. edycji Festiwalu Golden Drum zgłoszono rekordową liczbę prawie 1200 prac. Po raz pierwszy o wyróżnienia powalczą kampanie z Hiszpanii i Portugalii. W jury jest troje Polaków.

Dwudziesty piąty Festiwal Golden Drum odbędzie się w dniach 17-19 października 2018 roku w Portorož w Słowenii. Finalistów poznamy 17 października, dwa dni później na uroczystej gali zostaną ogłoszeni zwycięzcy.

Najwięcej zgłoszeń do konkursu wpłynęło z Rumunii - 188 (o 165 proc. więcej niż w ubiegłym roku) i Rosji - 149. Macedonia jest krajem o największym tempie wzrostu liczby zgłoszeń (o ponad 600 proc. w porównaniu z 2017 rokiem). Po raz pierwszy w historii o nagrody Golden Drum powalczą Hiszpania i Portugalia.

Festiwal Golden Drum - kategorie, jury

W tym roku ponad 196 różnych agencji będzie walczyć o Golden Rose Award, 28 agencji sieciowych o Golden Net Award, a 103 niezależne agencje − o Golden Dragon Award. Najwięcej zgłoszeń w sekcji What jest w grupach F Reach (13,25 proc.), H Craft (12,45 proc.) i A Film (8,94 proc.).

W sekcji Why najliczniejszą kategorią jest Z Social good (9,54 proc.), a potem kolejno grupy V Entertainment (6,43 proc.) i S Activation (5,93 proc.).

Prace oceni 22 międzynarodowych ekspertów w dwóch składach jurorskich. Przewodniczącym jury sekcji What jest Dushan Drakalski, chief creative officer Europe z Ray Productions, a obradami jury sekcji Why pokieruje Adrian Botan, global executive dreative director z McCann Worldgroup.

Zgłoszenia do Young Drummers oceniane będą przez specjalne 5-osobowe jury pod przewodnictwem Josefine Richards, creative director w INGO Stockholm.

W jury tegorocznego zasiądzie troje Polaków: Izabela Albrychiewicz, CEO Wavemaker, Jakub Korolczuk, executive creative director Grey Group Poland i Zofia Bugajna-Kasdepke, business developement director MSL CEE.

Dołącz do dyskusji: Golden Drum 2018: o nagrody walczy niemal 1200 prac z 28 krajów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ava_Catts
Moja ostatnia wypłata wyniosła 32746 € Działając online. Jestem studentem na pełny etat i pracuję przez dwie godziny każdego dnia naa moim laptopie. Czuję się tak dobrze, zarabiając tyle pieniędzy, kiedy inni ludzie muszą pracować za dużo mniej. Aby uzyskać stanowisko, przepisuję ci reakcję już teraz! Więc po prostu podążaj za tą stroną ...

.......... ❥❥❥ ❥❥ ❥❥❥ www.CashPay40.Com
odpowiedź