SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora likwiduje Goldenline. „Analizujemy różne opcje”

Spółka Goldenline, zarządzająca serwisem o pracy o takiej samej nazwie, została postawiona w stan likwidacji. - Analizujemy w tej sprawie różne opcje - mówi - Anna Kryńska-Godlewska z zarządu Agory.

Fot. Jacek Kowalski Fot. Jacek Kowalski

W sprawozdaniu Agory z pierwszego kwartału podano, że spółka Goldenline została postawiona w stan likwidacji 30 kwietnia.

Na początku stycznia 100 proc. jej udziałów spółka HRlink sprzedała spółce Wyborcza, która w ramach reorganizacji grupy Agora z początkiem kwietnia przejęła wydawanie „Gazety Wyborczej” i czasopism Agory. W połowie lutego z zarządu Goldenline odwołany został Arkadiusz Kuchto, a jego miejsce zajęli Joanna Kwas i Mateusz Nowak.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Czy likwidacja spółki Goldenline oznacza, że ten serwis zostanie zamknięty czy może przeniesiony do inne spółki zależnej Agory? - Analizujemy w tej sprawie różne opcje, jeszcze nie podjęliśmy finalnych decyzji - stwierdziła Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory, pytana o to przez Wirtualnemedia.pl na telekonferencji dla inwestorów.

Skalę działalności Goldenline mocno ograniczono wiosną 2020 roku, po tym jak Agora ogłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych w Goldenline. Ostatecznie zdecydowano się na program dobrowolnych odejść, w ramach którego ze spółką pożegnało się 26 osób, 80 proc. jej zespołu.

Jesieną 2020 roku Goldenline przeniesiono do struktur HRlink. Natomiast w styczniu br. Agora sprzedała 80 proc. udziałów HRlink spółce zależnej Grupy Pracuj. Cena wyniosła 6,2 mln zł.

W ub.r. spółka Goldenline przy 1,47 mln zł przychodów miała 369 tys. zł straty netto, a rok wcześniej zanotowała 2 mln zł wpływów i 1,05 mln zł straty netto. W 2021 roku przy 1,77 mln zł wpływów zarobiła na czysto 78 tys. zł, a w 2020 roku miała 2,56 mln zł wpływów i 990 tys. zł straty netto.

CZYTAJ TEŻ: Agora o reklamach spółek Skarbu Państwa: skończyła się zmowa

W pierwszym kwartale br. grupa Agora osiągnęła wzrost wpływów o 30,5 proc. do 385,9 mln zł i zysku EBITDA z 35,7 do 54,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora likwiduje Goldenline. „Analizujemy różne opcje”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
No, jak się ma 732 mln zł do spłacenia, a chce się zadłużyć na kolejnych 326 mln zł, jak Agora...
22 0
odpowiedź
User
titi
19,5 mln - Tyle kosztował Agorę zakup Goldenline...
25 0
odpowiedź
User
Ajan
Alez to zle o nich swiadczy. Sa w stanie powalic i zniszcyc kazdy projekt. A to slaby management i brak jakichkolwiek pomyslow.
18 0
odpowiedź