SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca Gońca mocniejszy kapitałowo. Jest nowy wspólnik

Kapitał zakładowy spółki Iberion, wydawcy m.in. serwisów Goniec.pl i Swiatgwiazd.pl, został podwojony, a do grona wspólników dołączył Michał Chabas, członek zarządu spółki - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jej pozostałymi udziałowcami pozostają prezes Albert Wójcik oraz wiceprezesi Maksymilian Tomanek i Jan Kruś.

Michał Chabas, fot. materiały prasowe Iberionu Michał Chabas, fot. materiały prasowe Iberionu

Obecnie kapitał zakładowy Iberionu wynosi 11 402,28, dwa razy więcej niż poprzednio. 172 udziały o wartości nominalnej 9 805,96 zł należą do prezesa spółki Alberta Wójcika, a 21 walorów wartych 1 197,24 do wiceprezesa Jana Krusia.

Właścicielami pozostałych siedmiu udziałów, o wartości nominalnej 399,08 zł, są wiceprezes Maksymilian Tomanek i nowy wspólnik - Michał Chabas. - Jestem ogromnie wdzięczny za zaufanie zarządu i propozycję dołączenia do grona współwłaścicieli Iberionu. To ogromny przywilej móc nie tylko realizować się zawodowo, brać czynny udział w transformacji całej spółki, ale teraz i również nabrać nowej perspektywy patrzenia na biznes. Wyzwanie to traktuje z dużą pokorą, jeszcze większym poczuciem odpowiedzialności i determinacją do osiągania kolejnych sukcesów - komentuje Chabas w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl.

CZYTAJ TEŻ: Anna Kalczyńska na portalu Goniec. Poprowadzi autorski program

Michał Chabas jest związany z Iberionem od października 2022 roku. Początkowo pełnił funkcję chief publishing officera, natomiast obecnie jako członek zarządu odpowiada za piony: wydawniczy, social mediowy oraz wideo.

Prze przejściem do Iberiony pracował rok w PMPG Polskie Media (odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie zoperacjonalizowanej strategii transformacji cyfrowej grupy na poziomie poszczególnych serwisów i tytułów wydawniczych) oraz w Wirtualnej Polsce Media (zarządzał i odpowiadał produktowo, biznesowo i wydawniczo m.in. za stronę główną WP oraz obszary sportu, o2, informacji i serwisów lokalnych).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Iberion, wydający m.in. serwisy Goniec.pl, Lelum.pl i ŚwiatGwiazd.pl, w 2022 roku zwiększył przychody o 18,9 proc. do 10,64 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 18,5 proc. jego wynik netto poprawił się z 3,94 mln zł straty do 421,6 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Wydawca Gońca mocniejszy kapitałowo. Jest nowy wspólnik

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysztof
Gratulacje Michał!
0 0
odpowiedź