SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google: 26-proc. wzrost przychodu w IV kw.

Firma Google podała swoje wyniki finansowe za IV kwartał i cały 2010 rok.

Google: 26-proc. wzrost przychodu w IV kw.

Zysk netto internetowego giganta wyniósł w IV kwartale 2010 roku 2,54 miliarda dolarów, w porównaniu do 1,97 miliarda dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2009.

W tym samym czasie o 26 proc. zwiększył się przychód Google, z 6,67 do 8,44 miliarda dolarów. W IV kwartale przychód firmy poza USA wyniósł 4,38 miliarda dolarów i stanowił 52 proc. jej całkowitych obrotów, wobec 53 proc. rok wcześniej.

Należące do firmy z Mountain View serwisy internetowe wygenerowały w IV kwartale 67 proc. jej całkowitego przychodu.

Z kolei w całym 2010 roku przychód Google sięgnął 29,32 miliarda dolarów, w porównaniu do 23,65 miliarda dolarów w roku 2009., a zysk netto zwiększył się z 6,52 do 8,51 miliarda dolarów.

"IV kwartał był wspaniałym zakończeniem znakomitego roku. Do naszych dobrych wyników przyczyniły się szybko rozwijająca się branża cyfrowa, kolejne innowacyjne produkty przynoszące korzyści użytkownikom i reklamodawcom, a także nadzwyczajna dynamika naszych nowych inicjatyw, np. w segmencie display i przestrzeni mobilnej. Te wyniki dają nam optymizm i zaufanie do poważnych inwestycji w przyszły wzrost - inwestycji, które będą korzystne dla naszych użytkowników, Google i całego internetu" - stwierdził Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google, którego w kwietniu na tym stanowisku zastąpi współzałożyciel firmy Larry Page (więcej o zmianach w kierownictwie firmy).

Internetowy gigant poinformował również, że na koniec grudnia zatrudniał na pełnym etacie 24.400 pracowników, wobec 23.331 na koniec III kwartału.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google: 26-proc. wzrost przychodu w IV kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl