SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google zmienia nazwę Barda na Gemini

Google zmienił nazwę swojego czatbota AI Bard na Gemini. Sztuczna inteligencja wyszukiwarki ma także swoją aplikację na Androida i iOS.

Google podkreśla, że Gemini ewoluuje, przekształcając się w coś więcej niż tylko zbiór modeli AI. Wspiera cały ekosystem - od produktów, z których codziennie korzystają miliardy ludzi, po interfejsy API i platformy pomagające programistom i firmom wprowadzać innowacyjne rozwiązania.

Misją Barda było zapewnianie użytkownikom bezpośredniego dostępu do modeli AI, a Gemini reprezentować ma najbardziej zaawansowaną rodzinę modeli. Aby to odzwierciedlić, Google zdecydowało, że Bard będzie teraz funkcjonował pod nazwą Gemini.

Użytkownicy mogą już czatować z Gemini za pomocą modelu Pro 1.0 w ponad 40 językach i ponad 230 krajach i terytoriach. Teraz wprowadzono Gemini Advanced, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do sztucznej inteligencji i aby można było niej korzystać w łatwy oraz przystępny sposób.

Gemini Advanced zapewni użytkownikom w ponad 150 krajach i terytoriach dostęp do Ultra 1.0, zdaniem firmy największego, najbardziej wydajnego i najnowocześniejszego modelu sztucznej inteligencji. Ma on być niezastąpiony w bardziej złożonych zadaniach, takich jak kodowanie, logiczne rozumowanie, podążanie za szczegółowymi instrukcjami i współpraca przy kreatywnych projektach. Obecnie jest on dostępny w języku angielskim, w przyszłości zostanie rozszerzony na dodatkowe języki.

Gemini Advanced jest dostępny w ramach nowego planu Google One AI Premium, w Polsce za 97,99 zł miesięcznie. Dwumiesięczny okres próbny jest bezpłatny. Plan ten zapewnia dostęp do najlepszych i najnowszych rozwiązań sztucznej inteligencji Google wraz ze wszystkimi korzyściami istniejącego programu Google One Premium, takimi jak m.in. 2 TB przestrzeni dyskowej. Ponadto subskrybenci AI Premium wkrótce będą mogli korzystać z Gemini w Gmailu, Dokumentach, Prezentacjach, Arkuszach i nie tylko.

Mobilne wersje Gemini i Gemini Advanced będą wprowadzane w nowej aplikacji na Androida oraz w aplikacji Google na iOS.

Zaprezentowany przez Google na początku lutego ub.r. Bard jest oparty na własnym modelu językowym koncernu LaMDA (Language Model for Dialogue Applications, czyli po polsku: język modelowy dla aplikacji dialogowych). Udziela odpowiedzi tekstowych na najróżniejsze pytania internautów, proszony o pomysły w jakiejś sprawie przedstawia kilka wariantów. Użytkownicy w ramach jednej rozmowy mogą prosić o rozwijanie wybranych wątków czy doprecyzowywanie informacji. Cały tekst odpowiedzi pojawia się od razu, a nie słowo po słowie. Początkowo narzędzie trafiło do testów, a następnie osób z z USA i Wielkiej Brytanii.

Dołącz do dyskusji: Google zmienia nazwę Barda na Gemini

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl