SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Google rusza z trzecią rundą finansowania w ramach Digital News Initiative Innovation Fund

Koncern Google ogłosił nabór do trzeciej rundy finansowania mediów w ramach funduszu Digital News Initiative Innovation Fund. O wsparcie finansowe mogą się ubiegać wydawnictwa i redakcje różnej wielkości, które chcą zrealizować innowacyjne projekty związane z dziennikarstwem internetowym.

Article

Po raz pierwszy projekt Digital News Initiative Innovation Fund został uruchomiony w 2015 r. Do tej pory w dwóch rundach finansowania środki na swoje projekty zdobyło 252 wydawców, w tym także kilku polskich m.in. Agora, Tok FM i NaTemat.

Teraz Google ogłosił rozpoczęcie naboru do trzeciej rundy finansowania w ramach DNI ujawniając, że do tej pory na wszystkie projekty przeznaczono 51 mln euro. Ludovic Blecher, szef Digital News Initiative Innovation Fund przypomina, że fundusz jest gotów wesprzeć rozwój tych projektów technologicznych, które wprowadzają nową jakość do dziennikarstwa cyfrowego i służą rozwojowi tego segmentu.

O finansowanie mogą się ubiegać projekty z trzech różnych kategorii. Projekty prototypowe to takie, które są na początkowym etapie rozwoju, a koszt ich realizacji nie przekracza 50 tys. euro. Gooele może sfinansować 100 proc. takiego projektu.

Projekty średniej wielkości to inicjatywy o kosztach powyżej 50 i nie przekraczających 300 tys. euro. W takich wypadkach Google jest gotowy na sfinansowanie projektu do 70 proc. jego wartości.

Trzecią grupę stanowią duże projekty o wartości przekraczającej 300 tys. euro. W tym wypadku Google także finansuje do 70 proc. kosztów realizacji, jednak kwota ta nie może przekraczać miliona euro.

Do trzeciej rundy Digital News Initiative Innovation Fund wydawcy mogą aplikować za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej w terminie do 20 kwietnia br. Google zapowiada, że w ramach całej inicjatywy Digital News Initiative Innovation Fund zamierza zainwestować w projekty łącznie 150 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google rusza z trzecią rundą finansowania w ramach Digital News Initiative Innovation Fund

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl