SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google kontroluje 90 proc. rynku wyszukiwarek w Ameryce Łacińskiej

Internauci z Ameryki Łacińskiej wykonali w marcu bieżącego roku ponad 18,5 miliarda wyszukiwań w internetowych wyszukiwarkach.

Google kontroluje 90 proc. rynku wyszukiwarek w Ameryce Łacińskiej

To o 21 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (15,3 mld) - wynika z danych firmy badawczej comScore.

W ciągu roku o 14 proc. wzrosła także liczba internautów w regionie korzystających z wyszukiwarek, a o 6 proc. zwiększyła się średnia liczba wyszukiwań na jednego użytkownika (do 167).

Na każdym z sześciu objętych analizą rynków odnotowano wzrost liczby wyszukiwań. Najwyższy zaobserwowano w Brazylii (o 34 proc.), która była także liderem pod względem liczby zapytań w wyszukiwarkach (prawie 6 mld). Drugi był Meksyk (3,2 mld wyszukiwań - wzrost o 23 proc.), a trzecia Kolumbia (prawie 2,9 mld zapytań - wzrost o 28 proc.).

Zdecydowanie najpopularniejszą wyszukiwarką w Ameryce Łacińskiej była w marcu tego roku Google, która kontrolowała aż 90,5 proc. rynku (16,7 mld wyszukiwań). Internetowy gigant największy rynkowy udział zanotował w Kolumbii (92,2 proc.), a najmniejszy w Argentynie (89,4 proc.).

W całym regionie na drugim miejscu znalazł się Facebook (2,8 proc. udz. w ryn. - 525 mln zapytań), nieznacznie wyprzedzając Microsoft (2,8 proc. udz. w ryn. - 513 mln zapytań).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google kontroluje 90 proc. rynku wyszukiwarek w Ameryce Łacińskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl