SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Maps pokaże miejsca dostępne dla użytkowników na wózkach inwalidzkich

Google rozpoczął wprowadzanie na platformie geolokalizacyjnej Google Maps nową funkcję, która pozwoli odnaleźć obiekty oferujące ułatwienia dla osób korzystających z wózków inwalidzkich i mających problemy z poruszaniem się. Na razie w bazie jest około 15 milionów lokalizacji w kilku wybranych krajach, w przyszłości opcja ma zostać rozszerzona o kolejne rynki na świecie.

Article

Koncern Google konsekwentnie wprowadza zmiany na platformie Maps, które mają ułatwić korzystanie z aplikacji użytkownikom o różnych potrzebach. Ostatnio, w połowie lutego 2020 r. internauci otrzymali funkcję łatwiejszego zarządzania zapisanymi lokalizacjami, więcej możliwości poznawania ciekawych miejsc oraz samodzielnego aktualizowania zawartości Maps.

Ułatwienia dla użytkowników na wózkach inwalidzkich

Teraz Google zapowiedział wprowadzenie zmian na platformie Maps, które dotyczą użytkowników korzystających z wózków inwalidzkich i mających problemy z samodzielnym poruszaniem się.

O nowości poinformował na firmowym blogu Sasha Blair-Goldensohn, inżynier oprogramowania w Goole Maps, który sam porusza się na wózku i nie ukrywa, że od dawna brakowało mu na Mapach rozwiązań ułatwiających życie osobom mającym podobne jak on ograniczenia.

Według danych przypomnianych przez Google obecnie na całym świecie z wózków inwalidzkich korzysta ok. 130 mln osób, a w samych Stanach Zjednoczonych jest to grupa ok. 30 mln.

Aby wyjść naprzeciw takim użytkownikom Google rozpoczął udostępnianie w Mapach funkcji pozwalającej wyszukiwać w aplikacji lokalizacje przyjazne dla osób na wózkach lub z trudnościami w poruszaniu się.

W aplikacji Maps mają się pojawiać informacje dotyczące takich miejsc jak restauracje, centra handlowe czy sklepy zapewniające zarówno łatwą dostępność do samego obiektu, jak też możliwość skorzystania m.in. z odpowiednio przygotowanej toalety.

Google zaznacza, że aby skorzystać z wprowadzanej właśnie opcji w ustawieniach aplikacji trzeba ją zaznaczyć. Wówczas np. po kliknięciu na informacje dotyczące wybranego obiektu mają się pojawić szczegółowe dane dotyczące ułatwień dla niepełnosprawnych.

 

Kilka krajów na początek

Google informuje, że obecnie na platformie Maps dostępne są informacje na temat ok. 15 mln obiektów przyjaznych dla osób poruszających się na wózkach.

Na razie z opcji mogą korzystać użytkownicy smartfonów z Androidem i iOS w wybranych krajach – Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Według zapowiedzi nowa funkcja będzie w najbliższym czasie wprowadzana w kolejnych krajach, na razie nie wiadomo w jakim terminie trafi do polskiej wersji Map Google.

Zysk netto Alphabet wyniósł w IV kwartale 2019 roku 10,67 miliarda dolarów, w porównaniu do 8,95 miliarda dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2018. W tym samym czasie o 17 proc. zwiększył się przychód Alphabet - z 39,28 miliarda dolarów do 46,08 miliarda dolarów. Samo Google zanotowało przychód w wysokości 45,81 miliarda dolarów, co także oznacza wyraźny wzrost rok do roku (z 39 mld USD), a zysk operacyjny zwiększył się z 9,58 miliarda dolarów do 11,46 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Google Maps pokaże miejsca dostępne dla użytkowników na wózkach inwalidzkich

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl