SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google przywraca limity spotkań w Google Meet do 60 minut

Google ponowie wprowadził limity dla wieloosobowych wideokonferencji organizowanych na platformie Google Meet. W wypadku darmowej wersji spotkania na Meet zostały ograniczone do 60 minut. Ograniczenia nie dotyczą użytkowników płatnych wersji usług Google, a także kameralnych rozmów online prowadzonych na Meet np. pomiędzy dwiema osobami.

Article

Google Meet to internetowe narzędzie pozwalające na prowadzenie zaawansowanych wideokonferencji w sieci. Do kwietnia 2020 r. było ono dostępne tylko w ramach G Suite - pakietu narzędzi dla firm, organizacji czy szkół.

W związku z pandemią koronawirusa Google postanowił, że udostępni platformę za darmo osobom prywatnym i firmom z zaznaczeniem, że zniesienie limitów ma charakter czasowy.

Czytaj także: Google udostępnia Workspace dla każdego użytkownika. Nowe możliwości kontaktów i pracy zespołowej

Początkowo Google zapowiedział ponowne wprowadzenie ograniczeń w długości prowadzenie wideokonferencji we wrześniu 2020 r. Później jednak przesunął ten termin do marca 2021 r., a następnie na koniec czerwca br.

Godzina rozmów w darmowej wersji

Teraz Google potwierdził, że zgodnie z ostatnią zapowiedzią wprowadził ograniczenia w korzystaniu z Meet w wypadku użytkowników korzystających z jego darmowej wersji.

Limit polega na tym, że wieloosobowe wideokonferencje na platformie nie mogą trwać dłużej niż 60 minut. Na 5 minut przed upływem tego czasu uczestnicy spotkania mają otrzymać stosowane powiadomienia, aby móc przygotować się do końca połączenia. Aby spotkanie mogło być kontynuowane konieczne jest rozpoczęcie jego powtórnej godzinnej sesji.

Czytaj także: Google ulepsza platformę Meet. Nowy interfejs i większy komfort transmisji wideo

Google zapowiada jednocześnie, że wprowadzone właśnie ograniczenia nie będą dotyczyły spotkań o mniejszej liczbie uczestników. Np. rozmowy na Meet pomiędzy dwiema osobami mogą trwać nieprzerwanie przez 24 godziny.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google przywraca limity spotkań w Google Meet do 60 minut

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl