SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google+ nie angażuje użytkowników

Nowe badania agencji  Umpf wskazują, że posiadacze kont na Google+ w niewielkim stopniu korzystają z tego serwisu.

Google+ nie angażuje użytkowników

Umpf porównało cztery duże serwisy społecznościowe (Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+) pod kątem tego jak chętnie ich użytkownicy dzielą się znalezionymi w sieci materiałami. Agencja losowo wybrała 100 wiadomości opublikowanych w serwisach informacyjnych. Wśród analizowanych stron znalazły się między innymi The Independent, Forbes, The Telegraph, CBS News, Evening Standard, Mashable i TechCrunch. Następnie Umpf porównało popularność wybranych newsów na wszystkich czterech platformach.

Ze wszystkich serwisów to Google+ wypadło zdecydowanie najgorzej. Strona społecznościowa Google poradziła sobie tak słabo, że Umpf określiło ją „wymarłym miastem”. Na 100 milionów użytkowników, średnio tylko 6 osób podzieli się wiadomością na G+. 15,2 osoby skorzysta z LinkedIn, a 41,8 z Facebooka. Zdecydowanym liderem jest Twitter. Według Umpf mikroblogowa platforma zaangażuje średnio 197,3 z każdych 100 milionów osób.

Oznacza to, że Twitter jest pod tym względem prawie 33 razy bardziej efektywny niż Google+. Facebook i LinkedIn przebijają platformę Google odpowiednio 7- oraz 2,5-krotnie.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google+ nie angażuje użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl