SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

App Store z dwa razy wyższymi wpływami od Google Play. Które aplikacje i gry są najczęściej pobierane?

18,2 miliarda dolarów wydali w III kwartale br. konsumenci w sklepach z aplikacjami firm Apple i Google - wynika z danych firmy analitycznej Sensor Tower.

Article

Przychód wygenerowany w III kwartale br. przez sklepy z aplikacjami Apple App Store i Google Play był o 22,7 proc. większy niż rok wcześniej w tym samym okresie (14,8 mld USD).

Jednocześnie Apple powiększyło swoją i tak już wyraźną przewagę nad Google, generując o blisko 94 proc. lepszy wynik. Konsumenci wydali 12 miliardów dolarów w App Store (+23,3 proc. r/r), wobec 6,2 miliarda dolarów w Google Play (+21,5 proc.).

Inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o liczbę pobrań mobilnych aplikacji. Tutaj zdecydowanym liderem jest Google, z którego sklepu w III kwartale br. aplikacje zostały pobrane 19,5 miliarda razy (+14,3 proc. r/r), wobec 7,6 miliarda pobrań (+3,1 proc. r/r) z App Store. Całkowita liczba pobrań z obu platform sięgnęła 27,1 miliarda, w porównaniu do 24,4 miliarda rok wcześniej (+10,9 proc.).

Wykluczając gry, największy przychód wygenerowała w ostatnim kwartale aplikacja serwisu Netflix (243,7 mln USD), co udało jej się trzeci raz z rzędu. Pod względem liczby pobrań rządzi Facebook, który w Top 5 ma cztery swoje aplikacje (WhatsApp, Messenger, Facebook i Instagram).

Wydatki konsumentów tylko na mobilne gry wzrosły rok do roku o 14,9 proc., do 13,8 miliarda dolarów. Segment ten odpowiada za ponad 3/4 wartości całego rynku. 62 proc. udziału ma w nim Apple, a 38 proc. należy do Google.

Z kolei liczba pobrań mobilnych gier zwiększyła się w ujęciu rocznym o 2,2 proc., do 9,5 miliarda. Za ok. 76 proc. instalacji odpowiada Google Play.

„Honor of Kings”, „Monster Strike” i „Fate/Grand Order” - to gry, które wygenerowały największy przychód w III kwartale. Natomiast największą liczbą pobrań mogą pochwalić się „Helix Jump”, „Rise Up” i „Hello Stars”.

Dołącz do dyskusji: App Store z dwa razy wyższymi wpływami od Google Play. Które aplikacje i gry są najczęściej pobierane?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl