SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Play obniży do 15 procent opłaty za obsługę deweloperów. Chce wspomóc twórców aplikacji w rozwoju

Google zapowiedział, że od 1 lipca 2021 roku obniży do 15 procent opłaty za obsługę pobieraną od deweloperów gier i aplikacji za obsługę. Ulga ma dotyczyć 99 procent firm sprzedających swoje produkty i usługi w Google Play, koncern chce wesprzeć deweloperów w rozwoju ich biznesu, szczególnie w najbardziej newralgicznych fazach wzrostu.

Article

Google Play to obecnie najpopularniejsza platforma internetowa oferująca gry, aplikacje i usługi użytkownikom urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą systemu Android.

Według danych Sensor Tower w 2020 r. aplikacje z Google Play zostały ściągnięte na całym świecie 108,5 mld razy, co oznacza wzrost rok do roku o 27,9 proc. W ub.r. użytkownicy Google Play wydali na oferowane tam produkty kwotę 38,6 mld dol.

Czytaj także: Telegram najpopularniejszy w styczniu 2021 roku. Koniec dominacji TikToka

Niższe opłaty w Google Play

W Google Play swoje produkty mogą sprzedawać w różnej formie deweloperzy gier czy aplikacji z całego świata, jednak Google pobiera od każdej z takich firm określone w umowach opłaty oraz prowizje.

Teraz Google zapowiedział ulgi finansowe dla deweloperów, o czym poinformował Sameer Samat, wiceprezes działu Product Management w Google.

Google zapowiada, że od 1 lipca 2021 r. obniży do 15 proc. opłaty za obsługę, które Google Play otrzymuje, gdy deweloper sprzedaje cyfrowe towary i usługi.

Obniżona opłata ma dotyczyć pierwszego miliona dol. przychodów rocznie. W założeniach dzięki tej zmianie 99 proc. deweloperów na całym świecie otrzyma 50 proc. redukcję opłat. Według Google te fundusze mogą pomóc rozwijać się producentom w krytycznej fazie wzrostu, np. poprzez zatrudnienie programistów, poszerzenie działań marketingowych, zwiększenie pojemności serwerów i wiele innych działań.

Czytaj także: Google podnosi ceny reklam w Hiszpanii i Francji, chce wycofania krajowych podatków cyfrowych

Koncern podkreśla, że chociaż tego typu inwestycje są najbardziej krytyczne we wczesnej fazie rozwoju, skalowanie aplikacji nie zatrzymuje się, gdy deweloper osiągnie milion dol. przychodu.

- Słyszeliśmy od naszych partnerów, że mając przychody na poziomie 2, 5, a nawet 10 mln dol. dalej pozostają na ścieżce do pełnej samowystarczalności - zaznacza Sameer Samat. - Dlatego obniżone opłaty do kwoty jednego miliona dol. całkowitego przychodu rocznie dotyczą każdego dewelopera w Google Play, niezależnie od wielkości. Uważamy, że to uczciwe podejście, zgodne z szerszą misją Google, polegająca na pomaganiu wszystkim deweloperom w osiągnięciu sukcesu.

Google zapewnia, że w nadchodzącym okresie poda dalsze szczegóły dotyczące obniżenia opłat ponoszonych przez deweloperów w Google Play.

W minionym kwartale koncern Alphabet (którego częścią jest Google) osiągnął wzrost przychodów o 23,5 proc. do 56,9 mld dolarów i zysku netto z 10,67 do 15,23 mld dolarów. Wpływy reklamowe z YouTube’a zwiększyły się o 46 proc., a z Google Cloud - z 2,61 do 3,83 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Google Play obniży do 15 procent opłaty za obsługę deweloperów. Chce wspomóc twórców aplikacji w rozwoju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl