SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google prezentuje Project Fi, wchodzi na rynek telefonii komórkowej (wideo)

Koncern Google zaprezentował Project Fi, własną usługę telefonii komórkowej. Platforma wykorzystuje do połączeń sieci LTE oraz Wi-Fi i oferuje przejrzysty sposób rozliczeń za rozmowy i transmisję danych.

Article

O wprowadzeniu nowej usługi Google poinformował na swoim blogu. Według zapowiedzi będzie ona na razie funkcjonować wyłącznie w smartfonach Nexus 6 i wymagać otrzymania specjalnego zaproszenia. Będzie też ograniczona terytorialnie do Stanów Zjednoczonych i wspierana przez dwóch tamtejszych operatorów: T-Mobile i Sprint.

Według informacji podanych przez Google Project Fi polega na wykorzystaniu do połączeń telefonicznych zarówno sieci komórkowej LTE, jak i internetu w technologii Wi-Fi. Korzystając z tej usługi użytkownik będzie przełączany pomiędzy siecią komórkową a internetową w zależności od tego, która z nich w danym momencie zagwarantuje najlepszy zasięg i najlepszą jakość połączenia. Google zapewnia, że osoba korzystająca z telefonu nie zorientuje się nawet w trakcie rozmowy, że połączenie zostało przeniesione z sieci komórkowej do internetu i odwrotnie.

Kolejną nowością zapowiedzianą przez Google w związku z Project Fi jest umieszczenie numeru telefonicznego użytkownika w internetowej chmurze. Dzięki temu nie będzie konieczne fizyczne posiadanie kary SIM do korzystania z konkretnego numeru - będzie on mógł funkcjonować na wielu różnych urządzeniach.

Oferując Project Fi Google zaproponował też nowatorski plan taryfowy. Pakiet usług obejmujący nielimitowane rozmowy oraz SMS-y kosztuje 20 dol. Dodatkowo za każdy 1 GB transmisji danych w internecie użytkownik musi zapłacić 10 dol. Jednak w momencie, gdy dane nie zostaną w danym okresie rozliczeniowym wykorzystane Google przeniesie nadpłaconą kwotę na kolejny okres, a pieniądze użytkownik będzie mógł przeznaczyć na zakup transferu w przyszłości.

Na razie Google nie zdradza kiedy Project Fi zostanie rozszerzony poza obszar Stanów Zjednoczonych ani też kiedy zostanie udostępniony powszechnie, bez systemu koniecznych obecnie zaproszeń.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google prezentuje Project Fi, wchodzi na rynek telefonii komórkowej (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl