SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google: samochody Street View znów ruszają w Polskę

Google ogłosiło, że 10 maja br. samochody Street View ponownie wyjadą na polskie ulice.

Pojazdy Street View mają odwiedzić województwa dolnośląskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, pomorskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie. W każdym z nich mają się pojawić w co najmniej jednym z miast.

Jednocześnie Google podkreśla, że to czy samochody pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, m.in. warunków pogodowych i logistycznych. W związku z czym nie ma gwarancji, że zdjęcia zostaną wykonane w każdym z wymienionych województw.

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. Od 22 marca br. w ramach usług można oglądać zdjęcia z kilkudziesięciu miejsc z Polski (więcej na ten temat).

Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy.

Zbieranie nowego materiału zdjęciowego ma potrwać kilka miesięcy. Następnie po obróbkach technologicznych, takich jak zamazywanie twarzy przechodniów i numerów rejestracyjnych pojazdów oraz przetwarzanie i łączenie obrazów w panoramy 360 stopni, nowe fotografie Street View z Polski zostaną udostępnione użytkownikom Map Google na całym świecie.

Informacje o aktualnych miejscach realizacji zdjęć można znaleźć na tej stronie.

Dołącz do dyskusji: Google: samochody Street View znów ruszają w Polskę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
Elbląg!
odpowiedź