SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google traci na globalnym rynku wyszukiwarek, w górę Baidu

Wartość globalnego rynku reklam w internetowych wyszukiwarkach sięgnęła w II kwartale bieżącego roku 6,2 miliarda dolarów.

Google traci na globalnym rynku wyszukiwarek, w górę Baidu

To o 2,7 proc. więcej w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami 2010 roku - wynika z danych firmy badawczej Strategy Analytics.

Lider rynku jakim jest Google zanotował w tym samym czasie niewielki wzrost przychodu z reklam w swojej wyszukiwarce, ale jego udział w globalnym rynku zmniejszył się o 1,4 pkt. proc. - z 71,1 do 69,7 proc.

Tymczasem na problemach giganta z Mountain View w Chinach zyskała dominująca w Państwie Środka wyszukiwarka Baidu. Zanotowała ona 76-proc. wzrost przychodu w ujęciu rocznym i 49-proc. wzrost w ujęciu kwartalnym, a jej udział w światowym rynku zwiększył się z 3,2 do 4,6 proc.

Tym samym Baidu wyprzedziła Yahoo Japan i zblizyła się do firm Yahoo i Microsoft, które znajdują się za Google.

"Wzrost przychodu Google ciągle zwalnia. Zachodni rynek wyszukiwarek osiąga dojrzałość, a Google ma problemy ze zdobywaniem udziału na szybko rozwijających się rynkach azjatyckich. Coraz ważniejsze dla Google będzie znalezienie nowych źródeł przychodu, które zrównoważą wolniejszy wzrost firmowej wyszukiwarki" - stwierdził Martin Olausson, dyrektor w Strategy Analytics.

Globalny rynek wyszukiwarek

udz. w ryn. pod wzgl. przychodu

 

II kw. 2010

 

I kw. 2010

 

zmiana

Google

69.7%

71.1%

-1.4%

Yahoo

5.4%

5.7%

-0.3%

Microsoft (Bing)

4.8%

4.7%

0.1%

Baidu

4.6%

3.2%

1.4%

Yahoo Japan (wstępne dane)

4.4%

4.3%

0.1%

Pozostałe

11.1%

11.0%

0.1%

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google traci na globalnym rynku wyszukiwarek, w górę Baidu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Baidu
Baidu najprawdopodobniej w niedługim okresie wyprzedzi MS i Yahoo gdyż Google nie jest już dostępne w chinach z powodu ocenzurowania.(a Chińczycy to spory lud)
8 8
odpowiedź
User
Progr. Tyb.
Aby zobaczyć, co dzieje się w Tybecie, w Chinach, zapraszamy na www.ratujTybet.org. Tybetańczycy nie mają prawa do wolności wypowiedzi, praktykowania własnej religii i decydowania o swojej przyszłości. Zobacz jak możesz pomóc: www.wspieraj.ratujTybet.org. Na www.ratujTybet, w części poświęconej Chinom, można też przeczytać o układzie sił UE-Chiny, o relacjach polsko-chińskich i europejsko- chińskich, także w kwestii handlu.
8 8
odpowiedź