SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google będzie usuwał treści z nieużywanych kont w poczcie Gmail

Google zapowiedział swoim użytkownikom, że jeśli nie będą korzystać aktywnie z takich usług jak Gmail, Dysk czy Zdjęcia, to będzie usuwał zgromadzone tam treści. Nowe zasady wchodzą w życie od początku czerwca 2021 roku, a pierwsze konsekwencje spotkają użytkowników 2 lata później.

Article

Niedawno Google zapowiedział, że w połowie 2021 r. wprowadzi ograniczenia w gromadzeniu fotografii w usłudze Zdjęcia Google. Zacznie obowiązywać limit wielkości 15 GB dzielony wraz z Google Drive i Gmailem. Rozwiązaniem jest odpłatne zwiększenie przestrzeni w chmurze lub skorzystanie z innej platformy.

Sankcje za brak aktywności

Teraz z kolei Google poinformował użytkowników swoich usług o zmianach w ich funkcjonowaniu. Chodzi o możliwość usunięcia treści z kilku platform pod pewnymi warunkami.

Czytaj także: Święta w wyszukiwarce Google: Najpopularniejsze prezenty dla partnerek i rodziny

- Chcielibyśmy Cię poinformować o nowych zasadach związanych z miejscem na dane na kontach Google, na których używane są usługi Gmail i Google Drive (w tym pliki Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji, Rysunków i Formularzy Google oraz pliki Jamboard) oraz usługa Google Photos - czytamy w komunikacie. - Zasady te pozwalają nam dostosować się do standardów branżowych. W związku z tym, że co najmniej jedna z wymienionych usług była już przez Ciebie używana na koncie Google, chcielibyśmy poinformować Cię z dużym wyprzedzeniem o nowych zasadach, które zaczną obowiązywać 1 czerwca 2021 r.

Dalej Google wyjaśnia, że jeśli przez 2 lata użytkownik nie wykaże żadnej aktywności w usłudze Gmail, Drive lub Zdjęcia Google, firma będzie mogła usunąć z niej treści. Jak zaznaczono nowe zasady dotyczące nieaktywności nie wpłyną na tych subskrybentów Google One, którzy nie przekraczają limitu miejsca na dane i cieszą się dobrą opinią.

W komunikacie poinformowano też, że jeśli przez 2 lata użytkownik będzie przekraczać swój limit miejsca na dane, będzie można usunąć jego treści z usług Gmail, Drive i Zdjęcia Google.

Czytaj także: Google testuje dark mode w wyszukiwarce. Ma ułatwiać korzystanie z platformy po ciemku

- Te zmiany wpłyną na Ciebie tylko wtedy, kiedy przez 2 lata nie wykażesz żadnej aktywności lub będziesz przekraczać limit miejsca na dane - głosi wiadomość do użytkowników. - Zasady te wchodzą w życie 1 czerwca 2021 r., więc mogą zostać wyegzekwowane najwcześniej 1 czerwca 2023 r. Jeśli po 1 czerwca 2021 r. nie będziesz wykazywać aktywności w usłudze lub będziesz przekraczać limit miejsca na dane, przed usunięciem jakichkolwiek treści otrzymasz od nas z wyprzedzeniem odpowiednie e-maile z przypomnieniami oraz powiadomienia - zastrzega Google.

Zysk netto Alphabet wyniósł w III kwartale 2020 roku 11,25 mld dolarów, w porównaniu do 7,07 mld dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2019.proc.). W tym samym czasie o 14 proc. zwiększył się przychód holdingu - z 40,5 mld dolarów do 46,17 mld dolarów. Samo Google zanotowało przychód w wysokości 46,02 mld dolarów, co także oznacza wyraźny wzrost rok do roku (z 40,23 mld dolarów), a zysk operacyjny zwiększył się z 9,18 mld dolarów do 11,21 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Google będzie usuwał treści z nieużywanych kont w poczcie Gmail

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl