SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google idzie na starcie z ChatemGPT. Pracuje nad nową wyszukiwarką Magi

Oparta na sztucznej inteligencji wyszukiwarka Margi od Google ma rywalizować z botem od OpenAI ChatGPT i konkurencyjnymi wyszukiwarkami dopalanymi AI, jak Bing od Microsoftu. Projekt jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Nowy projekt AI Magi, nad którym pracuje Google, opisali w założeniach dziennikarza "New York Timesa". Rozwiązanie ma zostać oficjalnie ogłoszone najwcześniej w przyszłym miesiącu.

Bezpośrednim impulsem dla Google do szybszego rozwoju własnych rozwiązań AI była według "NYT" sugestia ze strony południowokoreańskiego giganta elektroniki. Samsung miał przekazać Amerykanom, że rozważa, czy nie zmienić domyślnej wyszukiwarki w swoich urządzeniach z Google'a na Bing Microsoftu. To dlatego, że ta druga wspomagana jest sztuczną inteligencją, co przekłada się na wzrost zainteresowania użytkowników. Obecny kontrakt Samsunga z Google na wyszukiwarkę wart jest 3 miliardy dolarów rocznie.

Magi nowym projektem Google

Odpowiedzią na największe od 25 lat biznesowe wyzwanie Google miałaby zostać wyposażona w sztuczną inteligencję wyszukiwarka Magi. Oferowałaby użytkownikom znacznie bardziej spersonalizowane doświadczenie niż obecna wyszukiwarka, starając się przewidzieć ich potrzeby. Narzędzie jest obecnie dopracowywane przez zespół 160 inżynierów i projektantów i według "New York Times'a" jest we wczesnej fazie zaawansowania.  

Magi miałaby zawierać chatbot do wyszukiwania muzyki, narzędzie do nauki języków obcych czy do generowania zdjęć.

Lara Levin, rzeczniczka Google, powiedziała redakcji "NYT": "Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowych funkcji zasilanych sztuczną inteligencją do wyszukiwania. Podzielimy się większą liczbą szczegółów już wkrótce".

Testy rozwiązania miałby zostać przeprowadzone na grupie miliona Amerykanów.

Na początku lutego Google udostępnił chatbota Bard, opartego na własnym modelu językowym koncernu LaMDA (Language Model for Dialogue Applications -język modelowy dla aplikacji dialogowych).

Bard udziela odpowiedzi tekstowych na najróżniejsze pytania internautów, proszony o pomysły w jakiejś sprawie przedstawia kilka wariantów. Użytkownicy w ramach jednej rozmowy mogą prosić o rozwijanie wybranych wątków czy doprecyzowywanie informacji. Cały tekst odpowiedzi pojawia się od razu, a nie słowo po słowie.

Z kolei w połowie marca Google poinformował o wprowadzeniu nowych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji do usług Google Cloud i Google Workspace.

 

Dołącz do dyskusji: Google idzie na starcie z ChatemGPT. Pracuje nad nową wyszukiwarką Magi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl