SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google zapowiada w Unii Europejskiej weryfikację nadawców reklam wyborczych. Informacje o nich będą dostępne dla użytkowników

Google zapowiedział wprowadzenie mechanizmów mających zapewnić w Unii Europejskiej bezpieczny przebieg kampanii wyborczych w internecie bez prób manipulowania internautami. Koncern będzie weryfikował nadawców politycznych reklam, a informacje na ich temat zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom.

fot. materiały prasowe Article

Google zapowiedział, że wprowadzi nowe zasady zamieszczania reklam o charakterze politycznym przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zaplanowanymi na maj 2019 r.

Według planu od stycznia 2019 r. reklamodawcy chcący zamieszczać promocyjne treści o charakterze politycznym lub wyborczym będą musieli przejść proces weryfikacji i dostarczyć do Google odpowiednie dokumenty (np. potwierdzenie zarejestrowania partii politycznej) jeszcze zanim zapłacą za konkretną kampanię.

Dodatkowo Google zapowiada wprowadzenie w swojej wyszukiwarce i innych produktach mechanizmów pozwalających internautom na sprawdzenie wszystkich istotnych danych na temat politycznych reklam oraz ich nadawców. Według informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl w polskim oddziale Google mechanizm będzie dostępny we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce.

Obecne zapowiedzi Google są wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy koncernem a władzami UE zakładającego lepszą niż dotąd transparentność treści związanych z wyborami w Unii i poszczególnych krajach wspólnoty. Dzięki temu ma zostać ograniczona ilość dezinformacji oraz prób manipulowania opinią publiczną w okresach wyborczych. Podobne zobowiązanie wobec władz unijnych padło także ze strony Facebooka, nie wiadomo jednak na razie w jaki sposób serwis zamierza wywiązać się z tych obietnic i jakie rozwiązania wprowadzić w związku z wyborami na terenie UE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google zapowiada w Unii Europejskiej weryfikację nadawców reklam wyborczych. Informacje o nich będą dostępne dla użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl