SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google Zeitgeist 2010 - czyli czego najczęściej szukamy w sieci (wideo)

Google zaprezentowało listę najczęściej w tym roku wpisywanych przez internautów zapytań w wyszukiwarce firmy.

Google Zeitgeist 2010 - czyli czego najczęściej szukamy w sieci (wideo)

Publikowana co roku przez giganta z Mountain View lista o nazwie 'Zeitgeist' (duch czasu) analizuje najczęściej wyszukiwane i najszybciej zyskujące na popularności terminy w kilkudziesięciu krajach całego świata, w tym w Polsce.

Na tegorocznej stronie Zeitgeist pojawiły się interaktywne wykresy HTML5 wizualizujące dane dla najpopularniejszych zapytań i wydarzeń z całego świata. Dzięki temu można np. porównać popularność Olimpiady w starciu z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, zobaczyć jaka była reakcja świata na trzęsienie ziemi w Haiti czy na wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej.

W związku z piłkarską imprezą w RPA na globalnej liście umieszczona została nowa kategoria - Mundial. Nie zabrakło na niej oczywiście wuwuzeli. 2010 był też rokiem gadżetów technologicznych, a iPad został jednym z najpopularniejszych haseł w 13 krajach świata. W tym roku miało też miejsce wiele katastrof naturalnych. Trzęsienia ziemi w Chinach, Chile i Haiti, powodzie w Pakistanie i wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej spowodowały, że wiele zapytań dotyczyło pomocy humanitarnej, a w naszym kraju do zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W Polsce na Zeitgeist 2010 złożyło się siedem list, m.in. z najbardziej zyskującymi na popularności zapytaniami w sporcie, nauce czy telewizji. Na tej ostatniej dominują programy stacji TVN, z serialem "Majka" na czele. Dostępna jest też lista osób, które najszybciej zyskiwały na popularności - tutaj na pierwszym miejscu znalazł się Justin Bieber, który trafił też na siódme miejsce wszystkich zapytań zyskujących najszybciej na popularności w Polsce.

W mijającym roku, podobnie jak w poprzednim, najczęściej wpisywanym przez Polaków do wyszukiwarki hasłem było "nasza klasa", ale najszybciej rosnącą popularnością cieszyły się gry, a przede wszystkim... wirtualne rolnictwo.


Po raz pierwszy w historii Zeitgeist, Google stworzyło również film, w którym pokazuje najważniejsze fenomeny 2010 roku. Do obejrzenia poniżej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google Zeitgeist 2010 - czyli czego najczęściej szukamy w sieci (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Salander
Breathtaking video! Bravo!
8 8
odpowiedź
User
Tomik
Zastanawiam się skąd te dane? Czy tylko od zarejestrowanych użytkowników "Google" czy też dane uwzględnione na podstawie adresów IP internautów pojawiających się w "Google" na ich serwerach?
8 8
odpowiedź