SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gorączka przed rejestracją domen .eu

Za jakiś czas rynek domen .eu przeżyje tzw. Sunrise Period

Będzie to przypuszczalnie okres internetowej gorączki, nie spotykanej od czasów boomu dot-comów w latach 90tych - prognozują specjaliści z branży. W Polsce już teraz można dokonywać pre-rejestracji takich domen. Ich koszty są jednak bardzo wysokie, a pewność uzyskania wymarzonej nazwy - bardzo znikoma.

Ceny domen .eu u niektórych polskich rejestratorów wahają się od 700 pln za 2 lata użytkowania. Należy dodać, że pewności co do zarejestrowania domeny .eu jeszcze nie ma, a firmy nie biorą żadnej odpowiedzialności prawnej czy finansowej wobec klientów składających zamówienie. W dodatku są tworzone także kolejki po domeny, mimo tego, że European Registry of Internet Domain Names ostrzega, że nie ma w obecnej chwili żadnej możliwości rejestracji czy pre-rejestracji domen.

"Potrafię sobie wyobrazić, że milion domen zostanie zarejestrowanych w bardzo szybkim czasie, a rozgłos tego będzie nieporównywalnie większy w sieci od czasów boomu z lat 90tych" - mówi Markus Eggensperger, dyrektor Lycos Europe ds. domen. "Domeny .info i .biz mają blisko 1.3 mln zarejestrowanych nazw i nie były wielkim sukcesem." - dodaje.

Sunrise Period (moment, w którym właściciele marek handlowych będą mogli rejestrować odpowiadające im nazwy domen) jest ciągle przekładany. Zdnet prognozuje, że nastąpi on pod koniec lata lub jesienną 2005 roku. Po dwóch miesiącach trwania Sunrise Period, rejestracje będą możliwe dla wszystkich użytkowników. Zasady rejestracji domen opisane zostały w artykule 'Kontrowersyjne' zasady rejestracji domen .eu.


Dawid Kulbaka - webinside.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gorączka przed rejestracją domen .eu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl