SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gość Wydarzeń” najchętniej oglądany, „Gość Wiadomości” zyskał najwięcej

Spośród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach największą widownię w tym roku notuje „Gość Wydarzeń”. Dalej plasują się „Fakty po Faktach” i „Gość Wiadomości” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Bogdan Rymanowski, Dorota Gawryluk, fot. PolsatArticle

Jak wynika z opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl danych Nielsen Audience Measurement, w okresie od 1 stycznia do 28 czerwca 2022 roku średnia widownia „Gościa Wydarzeń” na antenie Polsatu i Polsatu News wyniosła 1,34 mln osób. Przełożyło się to na 10,76 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W Polsacie w analizowanym okresie „Gościa Wydarzeń” śledziło 1,06 mln widzów, co dało stacji 8,62 proc. udziału. Z kolei w Polsat News było to 276 tys. osób (2,14 proc. udziału).

Dla porównania, w okresie od 1 stycznia do 28 czerwca ub.r. audycję na obu antenach śledziło niemal tyle samo widzów. Było to 1,35 mln widzów (10,33 proc.). „Gość Wydarzeń” w Polsacie emitowany jest od 1 czerwca 2020 roku, wcześniej program nadawany był tylko w stacji newsowej.

Nadawany w TVN24 i TVN24 BiS tuż po „Faktach” program „Fakty po Faktach” od 1 stycznia do 28 czerwca 2022 roku miał średnio 985 tys. widzów, czyli o 107 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Udział tego magazynu w rynku telewizyjnym w analizowanym okresie wyniósł 7,94 proc. (rok wcześniej było to 6,61 proc.).

„Gość Wiadomości” zyskał najwięcej

Z kolei pokazywany po „Wiadomościach” Jedynki i TVP Info w newsowej stacji TVP magazyn „Gość Wiadomości” w badanym okresie oglądało 673 tys. widzów (5,19 proc. udziału).

Audycja względem analogicznego okresu rok wcześniej zyskała 132 tys. oglądających. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu. „Gość Wiadomości” w całości emitowany jest tylko w TVP Info (TVP1 pokazuje audycję przez około 1 minutę na końcu „Wiadomości” - celem tego zabiegu jest przedstawienie gościa danego dnia oraz przekierowanie widzów do stacji newsowej).

„Gość Wydarzeń” na czele również w 16-49

Wśród widzów w grupie 16-49 liderem wśród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach w okresie od 1 stycznia do 28 czerwca 2022 roku również był „Gość Wydarzeń”, który na obu antenach śledziło 468 tys. osób (11,49 proc. udziału).

„Fakty po Faktach” w tym ujęciu miały 178 tys. widzów (4,32 proc. udziału), a „Gość Wiadomości” - 108 tys. (2,51 proc. udziału).

Także w grupie 16-59 najchętniej oglądany w badanym okresie był „Gość Wydarzeń”, który w Polsacie i Polsacie News miał średnio 690 tys. osób (11,34 proc. udziału).

Rynkowy udział TVN24 wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 4,95 proc., TVP Info - 3,99 proc., a Polsat News - 1,77 proc.

Dołącz do dyskusji: „Gość Wydarzeń” najchętniej oglądany, „Gość Wiadomości” zyskał najwięcej

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Nie oglądam fakty po faktach w tvnienawisci.
odpowiedź
User
Żelazna logika
Jak można porównywać oglądalność zsumowanych 2 stacji do pojedynczych wyników stacji nesowej.
odpowiedź
User
Centaur
Porównywanie nieporównywalnego. Otwarty kanał z zasięgiem ogólnopolskim ze stacjami informacyjnymi?
odpowiedź