SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Podano datę premiery „Frostpunka 2”. Rusza przedsprzedaż

Gra wideo „Frostpunk 2” trafi do sprzedaży 25 lipca br. 11 bit studios podał jej ceny oraz rozpoczyna przedsprzedaż.

Kadr ze zwiastunu gry "Frostpunk 2"Kadr ze zwiastunu gry

„Frostpunk 2” będzie sprzedawany na największych platformach internetowych z grami wideo (m.in. Steam, GOG i Epic Games Store). Od dnia premiery będzie dostępny w ramach usługi Game Pass oferowanej przez Microsoft.

11 bit studios zapowiada, że w przyszłości „Frostpunk 2” pojawi się też w wersjach na konsole PlayStation 5 oraz Xbox X/S i będzie dostępny w Xbox Game Pass.

 

„Frostpunk 2”: ile kosztuje w przedsprzedaży

W środę rozpoczęła się przedsprzedaż „Frostpunka 2” - na platformie Steam oraz w Microsoft Store. Gra kosztuje:  
- 74,99 dolarów/euro lub 259,99 zł w wersji Deluxe Edition,  
- 44,99 dolarów/euro lub 159,99 zł w wersji Base Game.

Wariant Deluxe „Frostpunka 2” oprócz gry będzie zawierał  siedmiodniowy dostęp beta do części trybu Sandbox, trzy płatne dodatki DLC po premierze, dostęp do trybu fabularnego na 72 godziny przed oficjalną premierą, cyfrową nowelę „Warm Flesh”, a także cyfrowy artbook i ścieżkę dźwiękową.

- Wiemy, że fani bardzo czekają na premierę „Frostpunka 2” czego potwierdzeniem jest choćby bardzo duża wishlista gry na Steam. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tej premiery i dostarczyć graczom produkt, która przebije ich oczekiwania - podkreśla w komunikacie prasowym Przemysław Marszał, prezes 11 bit studios.

Zapewnia, że „Frostpunk 2” nie jest tylko prostą kontynuacją pierwszej pozycji z tej serii, która zadebiutowała w 2018 roku, ale równie ambitnym produktem, w którym trudne, złożone moralnie wybory dotyczące zarządzania społecznościami w postapokaliptycznym, zamarzniętym świecie, zostały wyniesione na poziom niespotykany do tej pory w grach komputerowych.

Pierwsza gra z serii „Frostpunk” ukazała się w kwietniu 2018 roku. W ciągu trzech lat kupiono ponad 3 mln jej egzemplarzy.

11 bit studios ze spadkiem wpływów i zysku

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa 11 bit studios zanotowała spadek przychodów sprzedażowych z 59,58 do 34,28 mln zł. Zysk EBITDA skurczył się z 20,56 do 1,66 mln zł, a zysk netto z 19,96 do 1,35 mln zł.

W liście do akcjonariuszy członkowie zarządu zwrócili uwagę, że firma oprócz „Frostpunka 2” i przygotowuje grę „The Alters”. - Ich debiuty rynkowe będą miały kluczowy wpływ na wyniki finansowe 11 bit studios S.A. nie tylko w przyszłym roku, ale i przez kolejne lata. Obie produkcje prezentowane były na zamkniętych pokazach mediom w trakcie sierpniowych targów Gamescom w niemieckiej Kolonii i spotkały się z nadzwyczaj pozytywnym przyjęciem. Mocno wierzymy, że podobnie pozytywnie zostaną przyjęte przez graczy, którzy na razie bardzo licznie dopisują oba tytuły do swoich wishlist na Steam - zauważyli.

Przez ostatnie 12 miesięcy akcje 11 bit studios staniały o 13,8 proc., ale i tak są droższe o 14 proc. niż przed dwoma laty. Przy kursie 570 zł z zamknięcia środowej sesji giełdowej kapitalizacja spółki wynosi 1,38 mld zł. Żaden z inwestorów nie ma powyżej 10 proc. akcji, największym jest TFI Allianz Polska (9,51 proc.).

Dołącz do dyskusji: Podano datę premiery „Frostpunka 2”. Rusza przedsprzedaż

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl