SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Creepy Jar dzięki sukcesowi „Green Hell” z 23 mln zł wpływów i 16 mln zł zysku netto

Według wstępnych danych spółka Creepy Jar w zeszłym półroczu zanotowała 23 mln zł przychodów sprzedażowych i 16 mln zł zysku netto. Wyniki firmy skoczyły w górę dzięki sukcesowi sprzedażowemu jej gry „Green Hell” w trybie kooperacji.

Article

Tylko w pierwszym kwartale br. Creepy Jar osiągnęło 1,18 mln zł przychodów sprzedażowych i 840 tys. zł zysku netto.

Skąd zatem 23 mln zł przychodów sprzedażowych, 20 mln zł zysku sprzedażowego i 16 mln zł zysku netto, które według wstępnych danych spółka zanotowała w całym minionym półroczu? 7 kwietnia jej gra „Green Hell”, dostępna w trybie wczesnego dostępu na platformie Steam od sierpnia 2018 roku, została wzbogacona o tryb kooperacji (co-op mode).

Od kwietnia sprzedano 600 tys. egz. „Green Hell”

W tygodnia od 7 do 14 sierpnia sprzedaż „Green Hell” wzrosła o 180 tys. do 580 tys. egz. W drugiej połowie czerwca firma podała, że łączna sprzedaż brutto „Green Hill” na platformie Steam przekroczyła 1 mln egz., a tzw. wishlista (czyli lista graczy nadal oczekujących na zakup gry) przekroczyła 884 tys. osób.

Pod koniec kwietnia Creepy Jar zapowiedziało, że w drugim kwartale br. w „Green Hill” pojawią się kooperacja do trybu fabularnego (Story in CO-OP), nowe konstrukcje oraz osiągnięcia dla graczy zintegrowane z platformą Steam. Na trzeci kwartał zaplanowano nowy tryb rozgrywki PvE Mode (ma być dostępny również w trybie CO-OP), a na czwarty kwartał - wersję gry na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Creepy Jar działa od 2016 roku, od jesieni 2018 roku jest notowane na warszawskiej giełdzie. Głównymi akcjonariuszami spółki są Venture FIZ (ma 14,83 proc. kapitału), jej prezes Krzysztof Kwiatek (13,23 proc.) oraz członkowie zarządu Krzysztof Sałek (13,23 proc.) i Tomasz Michał Soból (13,21 proc.).

We wtorek na koniec sesji za akcję Creepy Jar płacono 1100 zł, co daje kapitalizację w wysokości 754,17 mln zł. Od początku kwietnia kurs firmy wzrósł prawie pięciokrotnie, jeszcze 1 kwietnia wynosił 182 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Creepy Jar dzięki sukcesowi „Green Hell” z 23 mln zł wpływów i 16 mln zł zysku netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl