SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gremi Media 19-krotnie podwyższyła kapitał, żeby przejąć akcje Presspubliki

Akcjonariusze Gremi Media zgodzili się na wyemitowanie nowych akcji o wartości 200,2 mln zł dla firm KCI i Gremi (wszystkie są kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza) w zamian za 48,1 proc. udziałów Presspubliki. W efekcie Gremi Media kontroluje już całość aktywów Presspubliki.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI Article

We wtorek Gremi Media poinformowała w komunikacie dla inwestorów, że podczas walnego zgromadzenia akcjonariusze przyjęli uchwałę zarządu, żeby mocno podnieść kapitał spółki poprzez emisję nowych akcji, w zamian za które przejęte zostaną udziały Presspubliki. W głosowaniu wzięli udział akcjonariusze reprezentujący 2,74 mln akcji Gremi Media (stanowiących 55,3 proc. jej kapitału) i 4,66 mln głosów na zgromadzeniu. Za uchwałą było 4,24 mln głosów, a przeciw - 423,8 tys.

Plan przejęcia udziałów Presspubliki został ogłoszony przez Gremi Media miesiąc temu. Do Presspubliki należą firmy Gremi Business Communication (wydająca „Rzeczpospolitą”, „Parkiet”, „Sukces” i „Bloomberg Businessweek”), e-Kiosk, Uważam Rze, ComPress, Kancelaria RP i MM Conferences. Łączna wartość udziałów firmy w tych spółkach wyceniono na 296,2 mln zł, a wartość samej firmy na 252 mln zł (zobacz szczegóły).

W zeszłym tygodniu Gremi Media przejęła już za weksle i pożyczki od firm KCI i Gremi 8 proc. udziałów w Presspublice o wartości ewidencyjnej 33,67 mln zł (więcej o tym).

Zgodnie z przyjętą uchwałą zarządu Gremi Media wyemitowała 91,01 mln akcji, którymi zapłaciła KCI i Gremi za pozostałe udziały Presspubliki. Cena jednostkowa akcji wynosła 2,20 zł, co oznacza że wartość emisji to 200,22 mln zł. Kapitał zakładowy Gremi Media wzrósł z 10,91 mln zł do 211,14 mln zł.

75,4 mln akcji o łącznej wartości 165,89 mln zł trafiło do KCI w zamian za 4 498 udziałów w Presspublice stanowiących 39,84 proc. jej kapitału zakładowego. 15,61 mln akcji o wartości 34,33 mln zł przejmuje Gremi w zamian za 931 udziałów Presspubliki stanowiących 8,25 proc. jej kapitału zakładowego.

W efekcie  transakcji razem z dotychczas posiadanymi udziałami Gremi Media ma 6 832 udziałów Presspubliki stanowiących 60,51 proc. jej kapitału zakładowego i 71,76 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników. W praktyce to pełna kontrola nad spółką, ponieważ jej pozostałe udziały są udziałami własnymi posiadanymi przez firmę. - Nabyte aktywa mają charakter długoterminowej lokaty kapitałowej - poinformowała Gremi Media w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media 19-krotnie podwyższyła kapitał, żeby przejąć akcje Presspubliki

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
babcia henia
Prywatna Grecja GH
11 8
odpowiedź
User
Grasio
Ha ha ha!
11 8
odpowiedź
User
Tom
Ta wartosc tych wszystkich tytulow to jakies jaja. To cena na papierze. Z rzeczywistoscia ma się nijak....
12 8
odpowiedź