SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media dokupiła akcje E-Kiosk za 2,4 mln zł. Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej

Firma Gremi Media (wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) przejęła 5,09 mln akcji E-Kiosku stanowiących 28,14 proc. jego kapitału. Poprzednio te walory należały do Ruchu, a Gremi Media już wcześniej było większościowym akcjonariuszem E-Kiosku. Do rady nadzorczej E-Kiosku dołączył Jarosław Machocki, członek zarządu Gremi Media.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi MediaArticle

Przed tą transakcją Gremi Media miało 50,006 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu E-Kiosku, natomiast obecnie posiada 78,146 proc.

W komunikacie giełdowym Gremi Media poinformowano, że cena za 28,14 proc. akcji E-Kiosku wynosi 2,4 mln zł. - Płatność nastąpi poprzez potrącenie wierzytelności. Umowa odpowiada rynkowym standardom dla tego typu transakcji - zaznaczono.

Gremi Media dodało, że kupno dalszych akcji E-Kiosku pozwoli firmie „efektywniej zagospodarować potencjał” tej spółki oraz „skutecznej wspierać (ją) operacyjnie i finansowo”.

- Produkty i usługi e-Kiosk SA wpisują się w strategię cyfryzacji całej grupy, skorzystaliśmy więc z okazji aby zwiększyć udział kapitałowy w tej spółce, a wraz z nim udział w dynamicznie rosnących zyskach. Pełniejsza kontrola pozwoli nam z większym komfortem planować długoterminową strategię rozwoju całej grupy - komentuje Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media.

Dlaczego Ruch zdecydował się sprzedać swój pakiet akcji E-Kiosku? - Decyzja wynika z realizowanego procesu restrukturyzacji spółki - przekazał nam Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy Ruchu.

Ruch od jesieni 2018 roku jest w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Wiosną ub.r. zawarł dwa postępowania układowe z wierzycielami, głównie wydawcami prasowymi i kredytującym spółkę Alior Bankiem. W ramach pierwszego, dotyczącego podmiotów, którym kolporter był jesienią 2018 roku winny po minimum 1 mln zł, 143 mln zł wierzytelności zostanie zredukowane o 80 proc., czyli o 114 mln zł. Drugie dotyczy podmiotów z należnościami od Ruchu wynoszącymi od 100 tys. zł do 1 mln zł, ich łączna kwota to 19 mln zł, a umorzona zostanie połowa.

We wrześniu ub.r. porozumienia układowe zostały zatwierdzone przez sąd, przy czym niektórzy wierzyciele złożyli wnioski o uchylenie ich. W lutym ub.r. Gremi Media zwiększyło z 2,45 do 3,92 mln zł odpis na należności od Ruchu zagrożone nieściągalnością.

E-Kiosk sprzedaje prasę elektroniczną

E-Kiosk posiada platformy ekiosk.pl, egazety.pl i nexto.pl z prasą cyfrową i e-bookami oraz agencję marketingową eContentLAB.pl.

- Nabycie udziałów przez Gremi Media, to ważny krok na drodze rozwoju Spółki. E-Kiosk jest w dobrej kondycji finansowej. W 2019 roku podwoiliśmy wynik EBIDTA, a zysk netto wzrósł o 1,6 mln zł. Ze względu na charakter prowadzonej działalności, skoncentrowanej na produktach cyfrowych, nie dostrzegamy także negatywnego wpływu epidemii na bieżące wyniki. Widzimy natomiast, że konsumenci w tych czasach coraz chętniej decydują się na nasze usługi. Umocnienie pozycji E-Kiosku w grupie kapitałowej Gremi Media, pomoże jeszcze lepiej zdyskontować nasz potencjał - powiedział Łukasz Piela, prezes zarządu E-Kiosk.

W ub.r. firma E-Kiosk osiągnęła wzrost przychodów o 14,9 proc. do 10,2 mln zł oraz wyniku netto ze 158 tys. zł straty do 1,45 mln zł zysku.

Jarosław Machocki w RN E-Kiosku

We wtorek z rady nadzorczej E-Kiosku został odwołany wiceprzewodniczący Piotr Regulski (pełnił tę funkcję od stycznia ub.r.), a z zarządu - Paweł Myjak (był w zarządzie od marca 2018 roku). Obaj są związani z Ruchem, Regulski od końcówki 2018 roku pełni funkcję członka zarządu.

Jednocześnie do rady nadzorczej E-Kiosku powołany został Jarosław Machocki, który od pięciu lat pracuje w Gremi Media, od lipca 2018 roku jako członek zarządu.

Od października 2018 roku wiceprezesem E-Kiosku z ramienia Gremi Media jest Magdalena Dulińska.

W ub.r. grupa kapitałowa Gremi Media zanotowała wzrost przychodów o 6 proc. do 107,94 mln zł oraz zysku netto z 6,43 do 14,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Gremi Media dokupiła akcje E-Kiosk za 2,4 mln zł. Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
acha
w końcu dotarło, że z papieru kasy nie będzie 😂😂😂?
odpowiedź