SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gremi Media ze spadkiem wpływów o 3,6 proc., grupa KCI z mniejszą stratą. Mniej na pensje i reklamy

W pierwszej połowie br. Gremi Media (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zanotowała 54,16 mln zł wpływów i 63 tys. zł zysku netto, a cała grupa kapitałowa KCI - 59,29 mln zł przychodów i 932 tys. zł straty netto. Firma znacząco ograniczyła wydatki na wynagrodzenia oraz reklamy, a więcej wydała na usługi obce.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI Article

W skali roku wpływy Gremi Media (stanowiącej segment mediowy grupy kapitałowej KCI) zmniejszyły się o 2 mln zł (to 3,6 proc. w dół), a koszty spadły o 940 tys. zł, czyli 1,8 proc. (co nastąpiło dzięki spadkowi kosztów wewnętrznych z 2,53 mln zł do 88 tys. zł, bo koszty zewnętrzne wzrosły z 51,29 do 52,8 mln zł).

W efekcie spółka zanotowała 63 tys. zł zysku netto, wobec 842 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Gremi Media jest wydawcą „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” (oraz ich serwisów internetowych). Ponadto do spółki należą m.in. większościowe udziały w firmie E-Kiosk prowadzącej serwis z prasą cyfrową i agencji public relations Compress oraz mniejszościowe udziały w firmie MMConferences

Z kolei w zakresie działalności inwestycyjnej i pokrewnej grupa kapitałowa KCI zanotowała spadek wpływów z 6,82 do 2,6 mln zł. Nieznacznie zmniejszyła się strata netto tego segmentu: z 3,81 do 3,6 mln zł.

W segmencie nieruchomości przychody firmy wzrosły z 2,14 do 2,74 mln zł, a zysk netto prawie się podwoił (podskoczył z 1,33 do 2,61 mln zł).

Łącznie grupa KCI zanotowała spadek przychodów o 2,73 mln zł (czyli 4,4 proc.) do 59,29 mln zł. Natomiast strata netto firmy zmalała z 1,49 mln zł do 932 tys. zł.

W pierwszej połowie br. grupa KCI dużo więcej niż rok wcześniej przeznaczyła na usługi obce (wzrost z 32,99 do 37,24 mln zł) oraz podatki i opłaty (w górę z 1,1 do 1,51 mln zł).

Zmalały natomiast wydatki firmy ma wynagrodzenia pracowników (z 8,93 do 7,35 mln zł) oraz reprezentację i reklamę (z 8,24 do 6,44 mln zł).

W ciągu roku zobowiązania grupy KCI zwiększyły się z 81,66 do 88,45 mln zł, z czego te długoterminowe wzrosły z 21,28 do 26,38 mln zł a krótkoterminowe - z 60,38 do 62,07 mln zł.

Zobowiązania firmy z tytułu kredytów i pożyczek zwiększyły się z 1,95 do 39,15 mln zł, a z papierów dłużnych - zmalały z 37,47 do 20,09 mln zł.

Gremi Media w najbliższym okresie ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect. Spółka złożyła już wniosek o rejestrację w depozycie papierów wartościowych 1,14 mln swoich akcji.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes i główny akcjonariusz KCI, stwierdził, że spółka chce sprzedać na rynku NewConnect ok. 25 proc. akcji Gremi Media.

Jednocześnie KCI zamierza przenieść się z rynku głównego GPW na NewConnect. Zarząd GPW zgodził się na to, jeśli poprą to akcjonariusze mający minimum 90 proc. głosów na walnym zebraniu KCI, a Grzegorz Hajdarowicz ogłosi wezwanie do sprzedaży akcji dla pozostałych akcjonariuszy. W drugiej połowie lipca akcjonariusze KCI zdecydowali o utworzenie na dwa lata 21,5 mln zł kapitału rezerwowego, z którego będą pożyczane środki należącej do Grzegorze Hajdarowicza firmie Gremi International na skupowanie akcji KCI od inwestorów mniejszościowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media ze spadkiem wpływów o 3,6 proc., grupa KCI z mniejszą stratą. Mniej na pensje i reklamy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tryt
Coś mi się wydaje ze bezpowrotnie gremi traci szanse na dobra sprzedaż. Inwestorzy już widza jak na dłoni ze wynik już ratuje tylko cięciami wewnętrznymi na ludziach
21 8
odpowiedź
User
pavv
Brakuje na życie to się akcje emituje. Dobrze, jeśli się trafi na jakąś grupę naiwnych inwestorów, chociaż wątpię czy tacy jeszcze są.
19 8
odpowiedź
User
kolega spod śmietnika
Potrzebne pilne konsultacje pod śmietnikiem.
18 8
odpowiedź
User
Bęc
A ja bym zapytał o ceny transferowe w calej grupie pana Hajdarowicza???
16 8
odpowiedź
User
Urzednik
to potrzebna jest kompleksowa, krzyzowa kontrola skarbowa, taka od A do Z. Ale Morawiecki to nie Ziobro, nie ma tego paweru :).
16 11
odpowiedź