SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media ze spadkiem wpływów o 3,6 proc., grupa KCI z mniejszą stratą. Mniej na pensje i reklamy

W pierwszej połowie br. Gremi Media (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zanotowała 54,16 mln zł wpływów i 63 tys. zł zysku netto, a cała grupa kapitałowa KCI - 59,29 mln zł przychodów i 932 tys. zł straty netto. Firma znacząco ograniczyła wydatki na wynagrodzenia oraz reklamy, a więcej wydała na usługi obce.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

W skali roku wpływy Gremi Media (stanowiącej segment mediowy grupy kapitałowej KCI) zmniejszyły się o 2 mln zł (to 3,6 proc. w dół), a koszty spadły o 940 tys. zł, czyli 1,8 proc. (co nastąpiło dzięki spadkowi kosztów wewnętrznych z 2,53 mln zł do 88 tys. zł, bo koszty zewnętrzne wzrosły z 51,29 do 52,8 mln zł).

W efekcie spółka zanotowała 63 tys. zł zysku netto, wobec 842 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Gremi Media jest wydawcą „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” (oraz ich serwisów internetowych). Ponadto do spółki należą m.in. większościowe udziały w firmie E-Kiosk prowadzącej serwis z prasą cyfrową i agencji public relations Compress oraz mniejszościowe udziały w firmie MMConferences

Z kolei w zakresie działalności inwestycyjnej i pokrewnej grupa kapitałowa KCI zanotowała spadek wpływów z 6,82 do 2,6 mln zł. Nieznacznie zmniejszyła się strata netto tego segmentu: z 3,81 do 3,6 mln zł.

W segmencie nieruchomości przychody firmy wzrosły z 2,14 do 2,74 mln zł, a zysk netto prawie się podwoił (podskoczył z 1,33 do 2,61 mln zł).

Łącznie grupa KCI zanotowała spadek przychodów o 2,73 mln zł (czyli 4,4 proc.) do 59,29 mln zł. Natomiast strata netto firmy zmalała z 1,49 mln zł do 932 tys. zł.

W pierwszej połowie br. grupa KCI dużo więcej niż rok wcześniej przeznaczyła na usługi obce (wzrost z 32,99 do 37,24 mln zł) oraz podatki i opłaty (w górę z 1,1 do 1,51 mln zł).

Zmalały natomiast wydatki firmy ma wynagrodzenia pracowników (z 8,93 do 7,35 mln zł) oraz reprezentację i reklamę (z 8,24 do 6,44 mln zł).

W ciągu roku zobowiązania grupy KCI zwiększyły się z 81,66 do 88,45 mln zł, z czego te długoterminowe wzrosły z 21,28 do 26,38 mln zł a krótkoterminowe - z 60,38 do 62,07 mln zł.

Zobowiązania firmy z tytułu kredytów i pożyczek zwiększyły się z 1,95 do 39,15 mln zł, a z papierów dłużnych - zmalały z 37,47 do 20,09 mln zł.

Gremi Media w najbliższym okresie ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect. Spółka złożyła już wniosek o rejestrację w depozycie papierów wartościowych 1,14 mln swoich akcji.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes i główny akcjonariusz KCI, stwierdził, że spółka chce sprzedać na rynku NewConnect ok. 25 proc. akcji Gremi Media.

Jednocześnie KCI zamierza przenieść się z rynku głównego GPW na NewConnect. Zarząd GPW zgodził się na to, jeśli poprą to akcjonariusze mający minimum 90 proc. głosów na walnym zebraniu KCI, a Grzegorz Hajdarowicz ogłosi wezwanie do sprzedaży akcji dla pozostałych akcjonariuszy. W drugiej połowie lipca akcjonariusze KCI zdecydowali o utworzenie na dwa lata 21,5 mln zł kapitału rezerwowego, z którego będą pożyczane środki należącej do Grzegorze Hajdarowicza firmie Gremi International na skupowanie akcji KCI od inwestorów mniejszościowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media ze spadkiem wpływów o 3,6 proc., grupa KCI z mniejszą stratą. Mniej na pensje i reklamy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tryt
Coś mi się wydaje ze bezpowrotnie gremi traci szanse na dobra sprzedaż. Inwestorzy już widza jak na dłoni ze wynik już ratuje tylko cięciami wewnętrznymi na ludziach
odpowiedź
User
pavv
Brakuje na życie to się akcje emituje. Dobrze, jeśli się trafi na jakąś grupę naiwnych inwestorów, chociaż wątpię czy tacy jeszcze są.
odpowiedź
User
kolega spod śmietnika
Potrzebne pilne konsultacje pod śmietnikiem.
odpowiedź