SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Większościowy akcjonariusz Gremi Media może sprzedać 39 mln nowych akcji

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zarejestrował zmiany w statucie KCI, większościowego akcjonariusza Gremi Media (wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), zgodnie z którymi spółka może podwyższyć swój kapitał poprzez emisję do 39 mln nowych akcji lub warrantów na nie.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

Zgodnie z nowymi zapisami w statucie kapitał KCI może zostać podwyższony w ciągu najbliższych trzech lat. Może to nastąpić w ramach jednej lub kilku emisji nowych akcji w łącznej liczbie maksymalnie 39 mln.

Zarząd ma prawo do ustalenia ceny emisyjnej nowych walorów oraz pozbawienia obecnych akcjonariuszy możliwości ich poboru. - Przy czym cena emisyjna akcji w każdym wypadku ustalana będzie w oparciu o średni kurs akcji z notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z okresu 6 miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym zarząd podejmie uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego - zaznaczono. Akcje mogą być wydawane w zamian za wkłady pieniężne lub za niepieniężne.

- Za zgodą Rady Nadzorczej, Zarząd w ramach upoważnienia do podwyższania kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, może emitować warranty subskrypcyjne, z terminem wykonania prawa zapisu upływającym nie później niż okres, na który zostało udzielone Zarządowi upoważnienie do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego - dodano. Obecni akcjonariusze firmy mogą zostać pozbawieni prawa poboru także tych warrantów.

Obecnie kapitał KCI dzieli się na 68,58 mln akcji. We wtorek na koniec sesji giełdowej ich cena wynosiła 41 groszy, co daje kapitalizację spółki w wysokości 28,12 mln zł.

Cena poniżej 50 groszy zmalała w kwietniu br. W konsekwencji na początku lipca spółka została włączona przez warszawską giełdę na listę alertów i do strefy niższej płynności, a także wykreślona z indeksu sektorowego WIG-media.

KCI kontrolowane przez Hajdarowicza, z nową strategią

Obecnie głównymi akcjonariuszami KCI są dwie spółki kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza: Gremi Inwestycje (ma 33,11 proc. kapitału) i Gremi International (24,35 proc.).

W połowie br. firma przyjęła strategię na lata 2019-2030. Zapowiedziała m.in. zmniejszenie udziału w kapitale Gremi Media do 40-60 proc., inwestycje w park edukacji i rozrywki Alvernia Planet oraz wycofanie się z segmentu nieruchomości. Jednocześnie Grzegorz Hajdarowicz i Dariusz Bąk przeszli z zarządu do rady nadzorczej spółki, a nowym prezesem został Piotr Łysek.

W lipcu br. KCI sprzedało 34,2 tys. akcji spółki Gremi Media (wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” za 5 mln zł, a ponad tydzień temu - 17,1 tys. walorów za 2,51 mln zł. Obecnie ma 81,14 proc. kapitału spółki.

W pierwszym kwartale br. firma w ujęciu skonsolidowanym zanotowała 26,67 mln zł wpływów sprzedażowych i 3,53 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Większościowy akcjonariusz Gremi Media może sprzedać 39 mln nowych akcji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
saba
dziękuję , nie skorzystam
odpowiedź
User
E=mc2
Do Tw
Emisja akcji o wartości nominalnej do 39 mln złotych . Czyli 39 mln podzielić przez 0,84 czyli 46 428 571 akcji.
odpowiedź