SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gremi Media z limitem kredytowym z obniżonym o 4 mln zł, powodem niespełnienie części warunków umowy z bankiem

Firma Gremi Media (wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) podpisała z ING Bankiem Śląski aneks do umowy kredytowej, na mocy którego limit kredytowy został obniżony z 29,96 do 25,96 mln zł. Powodem jest naruszenie przez spółkę dwóch z pięciu dodatkowych zobowiązań związanych z kredytem.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media Article

W swoim raporcie finansowym Gremi Media podała, że na koniec ub.r. miała 11,69 mln zł do spłaty z tytułu odnawialnego kredytu obrotowego i 14,18 mln zł z kredytu inwestycyjnego.

Ogółem spółka miała w ING Banku Śląski linię kredytową złożoną z odnawialnego kredytu obrotowego do kwoty 10 mln zł, kredytu inwestycyjnego do kwoty 20 mln zł oraz linii na gwarancje do kwoty 1,3 mln zł. Ma spłacić limit kredytowy do lipca 2021 roku.

Jednocześnie Gremi Media zaznaczyła, że w związku ze swoimi wynikami finansowymi za ub.r. naruszyła dwa z pięciu dodatkowych zobowiązań kredytowych: wskaźnik całkowitego zaangażowania netto do wyniku EBITDA oraz wskaźnik DSCR (określający pokrycie obsługi długu). Dlatego zdecydowała się w sprawozdaniu przesunąć 9,26 mln zł zobowiązania z kredytu inwestycyjnego z zobowiązań długoterminowych do krótkoterminowych.

Spółka poinformowała też, że zaproponowała bankowi, że w tej sytuacji zgodzi się na obniżenie limitu kredytowego o 4 mln zł. - Zarząd Gremi Media pozostaje w stałym kontakcie z bankiem w celu wypracowania rozwiązania zaistniałej sytuacji w sposób jak najmniej wpływający na bieżącą działalność spółki - dodano w raporcie finansowym.

W piątek Gremi Media podała, że zawarła z ING Bankiem Śląskim aneks do umowy kredytowej, zgodnie z którym limit kredytowy obniżony z 29,96 do 25,96 mln zł będzie obowiązywał od 30 września br. do 5 lipca przyszłego roku. Przy czym jeśli firma nie osiągnie w pierwszym kwartale br. ustalonego wyniku EBITDA, limit zostanie obniżony już od początku maja br.

Ponadto ustalono, że spełnianie przez firmę zobowiązań zawartych w umowie kredytowej będzie teraz weryfikowane co kwartał.

W ub.r. Gremi Media (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zanotowała w skali roku spadek przychodów ze sprzedaży o 3,9 proc. do 104,34 mln zł oraz zysku netto z 9,33 mln zł do 687 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media z limitem kredytowym z obniżonym o 4 mln zł, powodem niespełnienie części warunków umowy z bankiem

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tonx
Czy nowy prezes Gremi ma jakakolwiek strategie/pomysł na ratowanie firmy czy jedynym rozwiązaniem jest cięcie kosztów, zwalnianie ludzi czyt. powolne doprowadzanie do katastrofy?
33 8
odpowiedź
User
Pytanko
Jak przy spadających przychodach i bez sztuczek księgowych spowodować wzrost EBIDTA? No jak?
27 8
odpowiedź
User
Hmm
A ja tak czytam o tej spółce, o przychodach, sprzedaży, długach, systematycznym cięciu kosztów i w ogóle wynikach i tak sobie myślę. Jak to wszystko się ma do wyceny, którą zrobiła kiedyś sama ta spółka, pamiętam dokładnie chyba 280 mln zł, i potem do wyceny ustalonej na giełdzie, która w czasie debiutu też chyba przekraczała 260 mln zł. Nie znam się nad tym wszystkim, na tej rynkowej czarnej magii, ale jakoś tak na zdrowy rozum te wszystkie liczby chyba do siebie nie bardzo pasują. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?
26 8
odpowiedź
User
co?
zapewne derehtorzy i tak są z siebie dumni
16 9
odpowiedź
User
Antyl
Tylko powrót do władzy PO i Grasia uratuje firmę.
18 10
odpowiedź