SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media za weksle i pożyczki przejęło 8 proc. udziałów Presspubliki

Spółka Gremi Media przejęła w zeszłym tygodniu od firm KCI i Gremi (wszystkie należą do grupy Grzegorze Hajdarowicza) 8 proc. udziałów w Presspublice o wartości ewidencyjnej 33,67 mln zł. To początek zapowiedzianego przez Hajdarowicza procesu wprowadzenia jego aktywów medialnych na giełdę.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCIArticle

Do zeszłego tygodnia notowana na warszawskiej giełdzie spółka Gremi Media miała 490 udziałów Presspubliki (do której należą aktywa medialne Grzegorza Hajdarowicza: firma Gremi Business Communication wydająca „Rzeczpospolitą”, „Parkiet”, „Sukces” i „Bloomberg Businessweek”, oraz spółki e-Kiosk, Uważam Rze, ComPress, Kancelaria RP i MM Conferences). Stanowiło to 4,4 proc. kapitału zakładowego firmy.

Według opublikowanego w piątek komunikatu giełdowego Gremi Media na mocy umowy datio in solutum przejęło od spółki KCI 61 udziałów Presspubliki wycenionych na 2,25 mln zł, w zamian za rozliczenie opiewającego na minimalnie mniej weksla wystawionego w kwietniu ub.r.

Tego samego typu umowę firma zawarła ze spółką Gremi, przejmując od niej 852 udziałów Presspubliki o łącznej wartości 31,42 mln zł. Zapłatą było rozliczenie szeregu udzielonych pożyczek, wystawionych weksli oraz sprzedaży certyfikatów inwestycyjnych i przystąpienia do zobowiązania (wszystko to w latach 2012-2014).

Po tych transakcjach Gremi Media ma już 1 403 udziały Presspubliki, stanowiące 12,43 proc. jej kapitału zakładowego.

Spółki Gremi Media, KCI i Gremi są ze sobą blisko powiązane kapitałowo i poprzez osoby zarządzające. Gremi jest podmiotem dominującym wobec KCI, która z kolei jest podmiotem dominującym w stosunku do Gremi Media. Podmiotem dominującym wobec wszystkich spółek jest Grzegorz Hajdarowicz, stojący też na czele rady nadzorczej Gremi Media. Wiceprezes KCI Agata Kalińska jest członkiem rady nadzorczej Gremi Media, a w radach nadzorczych obu tych spółek zasiada Dorota Hajdarowicz.

Miesiąc temu Gremi Media ogłosiło, że zamierza swoimi nowymi akcjami o wartości 200,2 mln zł zapłacić za 56,2 proc. udziałów Presspubliki. Udziały mają być przeznaczone tylko dla Gremi i KCI. Łączną wartość udziałów Presspubliki w jej spółkach zależnych została wyceniona przez firmę doradczą BAA Polska na 296,2 mln zł, z czego zdecydowaną większość (262,2 mln zł) stanowią udziały w Gremi Business Communication (zobacz szczegóły).

W efekcie tej emisji aktywa Presspubliki trafią do Gremi Media, a tym samym zaczną być notowane na giełdzie. Gremi Media nie poinformowało, kiedy planuje przeprowadzić tę operację.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media za weksle i pożyczki przejęło 8 proc. udziałów Presspubliki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tony
A dlaczego piszecie o tym, co miesiac temu Gremi oglosilo, a nie piszecie, ze dwukrotnie juz przerwano walne tej spolki, dzis trzecia czesc i ciekawe, czy drobni inwestorzy dadza sie wrobic w emisje za 200 mln zl na przejecie pResspubliki, ktora jest pewnie warta ulamek tej kowty. Raczej malutki ulamek
odpowiedź