SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa ADV zmienia nazwę na Grupa SMT i podwyższa kapitał

Obejmująca dziewięć firm z branży technologicznej i marketingowej Grupa ADV zmieniła nazwę na Grupa SMT. Jednocześnie spółka podwyższyła swój kapitał z 700 tys. zł do 1,067 mln zł.

Article

Przedstawiciele Grupy ADV rebranding na Grupa SMT tłumaczą przekształceniami własnościowymi, które zaszły w spółce, oraz strategią zakładającą skupienie się na obszarach IT, a zwłaszcza rozwijanie własnych produktów. - Zmiana nazwy jest zwieńczeniem kilkumiesięcznego procesu konsolidacji spółek zależnych - mówi Konrad Pankiewicz, prezes Grupy SMT.

W odpowiedni sposób zmieniła się też identyfikacja wizualna firmy. Natomiast wszystkie zawarte przez nią umowy pozostają w mocy.

W wyniku przeprowadzonego jednocześnie podwyższenia kapitału z 700 tys. zł do 1,067 mln zł Grupa SMT zwiększyła swoje udziały w spółkach zależnych: w SMT Software z 52 do 89,99 proc., a w Codemedia z 74 do 99,5 proc. Tym samym udziałowcami Grupy SMT zostali założyciele i kluczowi menadżerowie tych spółek.

- Pełna konsolidacja zapewni nam efektywną synergię kosztową oraz pozwoli na skomponowanie w ramach jednej grupy kapitałowej pełnej oferty rozwiązań dla biznesu - przekonuje Konrad Pankiewicz. - Już wkrótce zaprezentujemy rynkowi długoterminową strategię połączonej grupy, jeszcze bardziej zorientowaną na rynek i potrzeby klientów - zapowiada.

Do Grupy SMT należy 9 spółek portfelowych: Lemon Sky (wcześniej Adv.pl), Codemedia, SMT Software, iAlbatros, dinfinit Exchange, Trade Tracker Polska, Mobicare, Traffic-info i Iweii, a także Xantus i ADV Finance. Grupa prowadzi obecnie rozmowy dotyczące sprzedaży pierwszej z nich (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa ADV zmienia nazwę na Grupa SMT i podwyższa kapitał

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl