SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Państwowy gigant wycofuje się ze sponsoringu sportowego. "Trudne decyzje"

Grupa Azoty zdecydowała się zakończyć współpracę z klubem piłki ręcznej z Puław. Wcześniej podobny krok firma poczyniła wobec siatkarskich drużyn Chemika Police oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z naszych informacji wynika, państwowy gigant wycofuje się całościowo ze sponsoringu sportowego.
 

Artur Szalpuk; fot. TVP Artur Szalpuk; fot. TVP

- Klub Sportowy Piłki Ręcznej Azoty-Puławy S.A. informuje o rozwiązaniu przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. umowy z Klubem. Zarząd Klubu we współpracy z Zarządem Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. podjął działania polegające na pozyskaniu nowych sponsorów - czytamy w komunikacie zespołu piłki ręcznej. To wielokrotny medalista mistrzostw Polski w rozgrywkach klubowych.

Grupa Azoty odchodzi od sportu

Wcześniej Grupa Azoty postanowiła zakończyć wspieranie dwóch czołowych drużyn siatkarskich w naszym kraju: Chemika Police oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Chemik to dominator kobiecej ligi ostatnich lat - osiem tytułów mistrzowskich w ostatnich 10 latach. Siatkarze ZAKSY nie tylko wygrywali od lat krajowe rozgrywki, ale w ostatnich trzech sezonach byli także najlepsi w Lidze Mistrzów, najbardziej elitarnych europejskich zawodach.

Czytaj także: Enea wybiera agencją od marketingu sponsoringowego

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że państwowy gigant wycofa się ze wszelkiego sponsoringu sportowego. Dotychczas ma także umowę m.in. z Polskim Związkiem Narciarskim czy skoczkiem Piotrem Żyłą. Wszystko z powodu problemów Grupy Azoty.

Co dalej z czołowymi drużynami i sportowcami?

- Sytuacja finansowa, którą nowy zarząd zastał w Grupie Azoty powoduje, że priorytetem jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania spółek z Grupy Kapitałowej oraz opracowanie i wdrożenie planu naprawczego. Z tego powodu Grupa Azoty podejmuje trudne decyzje o rezygnacji z działań sponsoringowych. Warto jednocześnie zaznaczyć, że zasady prowadzenia działań sponsoringowych w Grupie Azoty przyjęte przez poprzedni zarząd Grupy Azoty nie pozwalają prowadzić działań w tym obszarze spółkom Grupy Azoty w 2024 roku - przekazała nam Monika Darnobyt, rzeczniczka prasowa firmy.

I dodała: „Również sytuacja finansowa Grupy Azoty Puławy powoduje, że priorytetem nowych władz Spółki jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania firmy oraz opracowanie i wdrożenie planu naprawczego. Z tego powodu – podobnie jak w innych spółkach Grupy Azoty - podjęte zostały trudne decyzje o rezygnacji z działań sponsoringowych. Spółka wypowiedziała m.in. umowy z Klubem Sportowym Piłki Ręcznej „Azoty-Puławy”. Chcemy nadal pełnić rolę ambasadora sportu i kultury, szczególnie w miastach, gdzie zlokalizowane są nasze fabryki. Na ten moment priorytetem jest jednak opracowanie i wdrożenie planu naprawczego.”

Nieznana jest przyszłość drużyn z Puław, Kędzierzyn-Koźla oraz Polic. - ZAKSA S.A. informuje o rozwiązaniu umowy z Grupą Azoty. Na chwilę obecną sytuacja finansowa klubu jest stabilna, a Zarząd we współpracy z Zarządem Grupy Azoty podjął działania obejmujące pozyskanie nowych sponsorów - czytamy w komunikacie siatkarskiego klubu.

Dołącz do dyskusji: Państwowy gigant wycofuje się ze sponsoringu sportowego. "Trudne decyzje"

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Smok22
Bawoły pisowskie nie potrafiły zarządzać państwowymi firmami i doprowadziły to upadku kilkudziesięciu klubów sportowych!!!
1 5
odpowiedź
User
Krasawica
I bardzo dobrze. Ruskie rozwaliły rynek gazu i nawozów, to piniendzy nimo i raczej ni byndzie. Zatem sporcie - baj, baj. Sorry, takie mamy warunki.

PS. Czy WM może zaprzestać pudlowego tytułowania ,,gigant to, gigant tamto?, tylko pisać wprost, o jaką firmę chodzi w tekście? Na stronie głównej w jednym dziale jest trzech ,,gigantów" obok siebie, co wygląda idiotycznie, a opinii o WM nie poprawia, mówiąc delikatnie. Z góry dziękuję za powrót z nawyku gimbazy do normy języka polskiego.
2 0
odpowiedź
User
ziko
Sasin zawinił, Tuska będa wieszać
"Na koniec ubiegłego roku strata netto chemicznej grupy sięgnęła 3,3 mld zł, a poziom zadłużenia zbliżył się do 10 mld zł." (Business Insider)
0 2
odpowiedź