SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Canal+ kupuje luksemburskiego operatora M7 Group

Francuska Grupa Cananl+ (wchodząca w skład Vivendi), do którego należy w Polsce nc+, ogłosiła transakcję kupna operatora M7 Group z Luksemburga. Należy do niego m.in. platforma satelitarna Skylink, działająca na rynkach czeskim i słowackim.

Wartość transakcji to ponad 1 mld euro. Dzięki niej, Canal+ dotrze do nowych klientów w kilku nowych krajach: Holandii, Belgii, Czechach, Słowacji i Austrii, gdzie działa M7 Group.

Ten luksemburski koncern jest operatorem płatnej telewizji w formie satelitarnej i OTT. Z jej usług korzysta 3 mln abonentów, z czego 800 tys. płaci za pakiet podstawowy.

M7 Group należy do europejskiego funduszu private equity Astorg. Przejęcie przez Grupę Canal+ będą musiały zatwierdzić europejskie organy regulacyjne. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta do września 2019 r.

- Transakcja pozwoli Grupie Canal+ mieć 20 mln abonentów na całym świecie. Nasza globalna baza abonentów prawie się podwoi w ciągu 5 lat, z wyraźnym przyspieszeniem od 2015 r. To duże przejęcie wzmocni naszą zdolność dystrybucyjną i szerzej rozpowszechni zawartość naszego katalogu i nasze działania produkcyjne w Europie - mówi Jacques du Puy, dyrektor generalny Canal+ International.

Maxime Saada, prezes Grupy Canal+, dodaje: - Jesteśmy szczególnie zadowoleni z tego projektu przejęcia zrealizowanego dzięki pełnemu wsparciu ze strony Vivendi. Transakcja pozwoli Grupie Canal+ mieć 20 mln abonentów na całym świecie. Nasza globalna baza abonentów prawie się podwoi w ciągu 5 lat, z wyraźnym przyspieszeniem od 2015 r. To duże przejęcie wzmocni naszą zdolność dystrybucyjną i szerzej rozpowszechni zawartość naszego katalogu i nasze działania produkcyjne w Europie.

Dołącz do dyskusji: Grupa Canal+ kupuje luksemburskiego operatora M7 Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl