SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Fabrity Holding z 14 mln zysku za 2023 roku. Realizuje skup akcji własnych po 40 zł

Technologiczna Grupa Fabrity zanotowała w roku 2023 zwiększenie przychodów ze sprzedaży usług do 68,7 mln zł (+ 28,7 proc. rdr) oraz 14 mln zysku. To oznacza, że w 2024 roku może wypłacić około 15 mln zł dywidendy. Spółka zaprosiła akcjonariuszy do sprzedaży 192,5 tys. akcji, reprezentujących 7,83 proc. kapitału zakładowego. Inwestorzy mogą odpowiedzieć w dniach 15-22 kwietnia br., a rozliczenie ma nastąpić 25 kwietnia. 

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

Grupa Fabrity Holding wypracowała w 2023 roku 14,0 mln zł zysku netto, do czego przyczyniło się zaksięgowanie 9,9 mln zł zysku na transakcji zbycia dwóch spółek segmentu marketingowego (K2 Create i K2 Precise). To drugi najwyższy zysk netto w historii spółki – podano w komunikacie.

Spółka w ujęciu już bez sprzedanego pod koniec września zeszłego roku segmentu marketingowego, w 2023 roku zwiększyła przychody ze sprzedaży usług o 28,7 proc. rdr, do 68,7 mln zł. Kluczowe przychody operacyjne (bez refaktur i zakupu usług podmiotów spoza Grupy) skoczyły o 34,2 proc., do 62,4 mln zł.

Wynik EBITDA wzrósł o 13,7 proc. rdr, do 8,6 mln zł, a zysk operacyjny zwiększył się o 28,8 proc. rdr, do 6,4 mln zł.

- Transakcje w połączeniu z dobrymi wynikami bieżącej działalności dają możliwość wyjątkowo wysokich transferów do akcjonariuszy. Dywidenda wypłacona w dwóch ostatnich latach to 12,4 zł na jedną akcję. Już szykujemy skup akcji własnych za kwotę 7,7 mln zł i przewidujemy rekomendację dywidendy, co łącznie oznacza, że w 2024 roku do akcjonariuszy może trafić około 15 mln zł. Dzięki wysokiej dynamice wzrostu powtarzalnego biznesu operacyjnego i aktywności w obszarze M&A widzimy możliwości tworzenia znacznej wartości dla akcjonariuszy również w kolejnych okresach – podkreśla Artur Piątek, wiceprezes zarządu Fabrity Holding.

Zobacz: Tomasz Burczyński prezesem Fabrity Holding. Paweł Wujec w radzie nadzorczej

Fabrity Holding wypłaci nawet 15 mln zł dywidendy

- Realizujemy właśnie uchwałę Walnego Zgromadzenia z 3 stycznia br., która jest elementem dystrybucji zysków do akcjonariuszy. W poprzednich latach wypłacaliśmy wysokie dywidendy, natomiast w tym roku ze względów formalnych wykorzystujemy zarówno skup akcji o wartości 7,7 mln zł, jak również dywidendę, aby łącznie do akcjonariuszy trafiło zapowiedziane wcześniej około 15 mln zł. Uchwałę w sprawie finalnej kwoty dywidendy i terminu jej wypłaty podejmie Walne Zgromadzenie – mówi Artur Piątek, wiceprezes zarządu Fabrity Holding. 
 
Spodziewana wypłata 15 mln zł do akcjonariuszy za rok 2023 to w przeliczeniu około 6 zł na akcje.

Tegoroczna dystrybucja środków do akcjonariuszy jest związana m.in. ze sprzedażą biznesów marketingowych we wrześniu zeszłego roku. Poza dynamicznie rosnącym software house'm Fabrity (spółka zależna), w portfolio notowanej na GPW Fabrity Holding pozostaje też czatbot PerfectBot.

“W lutym br. Grupa Fabrity Holding przejęła pakiet kontrolny w poznańskiej spółce Panda Group, specjalizującej się w rozwiązaniach e-commerce, jednak o ile jest to zdarzenie pozytywne w kontekście potencjału rozwoju biznesu segmentu software, o tyle jednocześnie jest to zdarzenie neutralne dla zdolności dywidendowych i skupu akcji własnych” - przekazano w komunikacie spółki. 

Dołącz do dyskusji: Grupa Fabrity Holding z 14 mln zysku za 2023 roku. Realizuje skup akcji własnych po 40 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl