SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Hortex dzieli się na spółki Polski Ogród i Hortex

Działająca w branży spożywczej Grupa Hortex tworzy odrębne i całkowicie niezależne spółki: Polski Ogród i Hortex. Spółką Polski Ogród kierować będzie Agata Bonikowska, a Hortexem Dariusz Lizak.

Article

Grupa Hortex podjęła decyzję o powołaniu odrębnych struktur zarządowych dla spółek Polski Ogród i Hortex. Tym samym organizacja sfinalizowała działania rozpoczęte w 2019 roku, zmierzające do wyodrębnienia dwóch niezależnych linii biznesowych (produkcja soków i napojów oraz produktów mrożonych).

Nowa struktura Grupy Hortex

Funkcję dyrektora generalnego spółki Polski Ogród objęła Agata Bonikowska, która jest związana z firmą od 15 lat. Dotychczas odpowiadała za kreowanie i realizację strategii marketingowej dla obszaru mrożonek.

- Z radością przyjmuję nowe wyzwanie. Wzrost konsumpcji mrożonych warzyw i owoców w Polsce w ostatnich latach oraz rosnąca bazą konsumentów stanowią bardzo dobrą platformę do dalszego rozwoju spółki – powiedziała Agata Bonikowska. Polski Ogród oferuje produkty mrożone - owoce, warzywa i dania gotowe.

Dyrektorem generalnym spółki Hortex, produkującej soki i napoje, został Dariusz Lizak. Od 2017 roku związany jest z producentem wody Jurajska – początkowo na stanowisku prezesa zarządu, a po jej przejęciu firmy Hortex w 2019 roku – w roli członka rady nadzorczej.

Za wdrożenie nowej struktury zarządczej odpowiadać będzie Paweł Gurgul, dotychczasowy prezes spółek Hortex i Polski Ogród. Paweł Gurgul związany jest z Grupą Hortex od 1 czerwca 2018 roku..

Dołącz do dyskusji: Grupa Hortex dzieli się na spółki Polski Ogród i Hortex

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl