SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Lotos dalej na sprzedaż, oferty do 16 listopada

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie zmienia terminu, wyznaczonego wcześniej na 16 listopada br., na złożenie ofert wiążących na 53,19% akcji Grupy Lotos, wynika z wypowiedzi wiceministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego.

Grupa Lotos dalej na sprzedaż, oferty do 16 listopada

"Czekamy na oferty, nic się nie zmienia" - powiedział Budzanowski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie, czy termin składania ofert na Grupę Lotos zostanie przesunięty.

W czerwcu MSP wyłoniło cztery podmioty, w tym jeden warunkowo, spośród których zostanie wybrany nabywca akcji Grupy Lotos należących do Skarbu Państwa. Termin złożenia ofert wiążących został wówczas określony na 16 listopada 2011 roku.

Wcześniej minister skarbu Aleksander Grad zapowiadał, że wybór inwestora strategicznego dla Grupy Lotos planowany jest na przełom 2011/ 2012 roku. Inwestor ma zakupić cały oferowany przez Skarb Państwa pakiet 53,19% akcji Lotosu w jednej transzy, na warunkach wypracowanych przez samą gdańską spółkę.

Najważniejszym warunkiem dla przyszłego inwestora jest realizacja zaktualizowanej strategii Lotosu, przewidującej liczone w miliardach USD nakłady inwestycyjne w segment wydobywczy. Ostateczną decyzję w sprawie inwestora podejmie cała Rada Ministrów.

Jeszcze w marcu premier Donald Tusk podkreślał, że "nie ma żadnej ideologicznej przesłanki", aby mówić kategorycznie "nie" inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Lotos dalej na sprzedaż, oferty do 16 listopada

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl