SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa OLX kupiła resztę udziałów Kiwi Jobs

W sierpniu Grupa OLX przejęła mniejszościowe udziały zajmującej się rekrutacją spółki Kiwi Jobs, stając się jej jedynym właścicielem. Obecnie pracownicy Kiwi Jobs dołączą do działu Grupy OLX zajmującego się ogłoszeniami o pracę.

Article

Grupa OLX większościowy pakiet udziałów Kiwi Jobs kupiła w maju ub.r. od Grupy Absolvent. Natomiast w sierpniu br. przejęła resztę udziałów, o czym poinformowała w poniedziałek.

- Ostatnie półtora roku wspólnej pracy pokazało nam jednak, że widzimy ogromną wartość w pracy razem, dlatego zdecydowaliśmy się objąć całość udziałów już teraz. Celem Grupy OLX jest budowanie ekosystemu produktów w kluczowych dla nas kategoriach, dzięki którym możemy dostarczać nowe, kompleksowe rozwiązania dla naszych klientów - uzasadnia Marcin Urbańczyk, CEO Grupy OLX w Europie.

- Wierzymy, że łącząc to co unikalne w każdej z firm i pracując od teraz jako jeden zespół, będziemy w stanie jeszcze lepiej i szybciej odpowiadać na zmieniające się potrzeby naszych klientów i użytkowników, umacniając rolę Grupy OLX jako wiodącego partnera w rekrutacji pracowników - dodaje Katarzyna Godlewska założycielka i CEO Kiwi Jobs.

Zespoły OLX Praca i Kiwi Jobs razem

Przez ostatnie półtora roku Kiwi Jobs operacyjnie działało niezależnie od Grupy OLX. Teraz pracownicy przejętej firmy dołączą do zespołu sekcji Praca serwisu OLX.pl.

W planach po połączeniu jest m.in. integracja rozwiązań funkcjonujących do tej pory w Kiwi Jobs i uruchomienie nowych usług subskrypcyjnych dla klientów OLX Praca.

W Kiwi Jobs pracuje kilkadziesiąt osób, głównie w dziale produktowo-technologicznym i sprzedażowym.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. dział Praca na OLX.pl odwiedziło 3,06 mln użytkowników, 11,2 proc. wszystkich internautów w Polsce. Serwis był pod tym względem liderem w kategorii praca.

Do Grupy OLX oprócz OLX.pl należą serwisy otoMoto.pl, otoDom.pl i Fixly.pl. W zeszłym roku rozliczeniowym, od kwietnia ub.r. do marca br., firma osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 19,5 proc. do 784,94 mln zł oraz zysku netto z 243,25 do 293,29 mln zł. Zatrudnienie w firmie zwiększyło się o 103 etaty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa OLX kupiła resztę udziałów Kiwi Jobs

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Azo
integracja, czyli likwidacja :D
odpowiedź