SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Onet i nazwa.pl zaczynają współpracę. Hosting Onet za Republika.pl

Grupa Onet i nazwa.pl podpisały umowę o strategicznym partnerstwie i współpracy na rynku domen i usług hostingowych. Pierwszym efektem tej współpracy jest nowa platforma usługowa i serwis hosting.onet.pl.

Grupa Onet i nazwa.pl zaczynają współpracę. Hosting Onet za Republika.pl

W ramach współpracy Grupa Onet będzie odpowiedzialna m.in. za pozyskiwanie nowych klientów i integrację usług hostingowych ze swoimi kolejnymi produktami Onetu, natomiast nazwa.pl - za ofertę i obsługę klienta.

Platforma i serwis hosting.onet.pl zastąpią w najbliższym czasie dotychczasowe, rozproszone usługi hostingowe Grupy Onet: Onet.Domeny, pakiet Ja w Sieci, Republikę PRO i Pocztę dla Firm. Nowa oferta obejmuje dwa podstawowe pakiety: HostSpace (skierowany dla początkujących klientów prowadzących własną stronę www i kilka kont pocztowych, zapewniający też autoinstalator aplikacji) oraz HostSpace Pro (dla bardziej wymagających klientów, zapewniający 25 GB powierzchni dyskowej, nielimitowaną liczbę kont e-mail i FTP, obsługę 10 baz MySQL, atrakcyjne domeny, profesjonalną pocztę Uniqmail i kreator stron www Webmaker).

Klienci dotychczasowych usług hostingowych Onetu zostali już poinformowani o powstaniu nowej oferty. Przygotowano dla nich możliwość szybkiego i bezproblemowego przeniesienia swoich usług do nowej platformy.

Z kolei dotychczasowa oferta nazwa.pl zasadniczo się nie zmienia. Przy czym partnerstwo z Onetem pozwala firmie m.in. tworzyć zaawansowane serwisy, większą liczbę kont pocztowych i baz danych.

- Grupa Onet i nazwa.pl współpracują ze sobą już od kilku lat. Onet m.in. zapewnia kolokację serwerów nazwa.pl w swoim Data Center - przypomina Robert Bednarski, prezes Grupy Onet. - Jesteśmy więc przekonani, że cele, jakie przed sobą postawiliśmy, zostaną osiągnięte, a podpisanie umowy o partnerstwie strategicznym traktujemy jako naturalny krok w rozwoju biznesu hostingowego w Grupie Onet - dodaje. - Dzięki znajomości rynku hostingu i rejestracji domen opartej na 16-letnim doświadczeniu, nazwa.pl stworzyła ofertę maksymalnie dopasowaną do potrzeb użytkowników Onetu, jednocześnie zapewniając do jej funkcjonowania nowoczesną infrastrukturę technologiczną - mówi Tomasz Żyła, prezes nazwa.pl.

W czerwcu br. serwis Republika.pl odzwiedziło 2 mln użytkowników (będąc liderem wśród serwisów hostingowych), a strony hostingowane nazwa.pl zanotowały 951 tys. użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Onet i nazwa.pl zaczynają współpracę. Hosting Onet za Republika.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
NIE DAJCIE SIĘ SKUSIĆ NA TĄ OFERTĘ. TO OSZUSTWO.
Niesety jak zawsze w takich sytuacjach, ktoś chciał zarobić tylko nie pomyślał o klientach. Mam w onecie wykupione kilkadziesiąt domen i aliasów, za które zapłaciłem. W wyniku strategicznego partnerstwa onet oświadczył, że nie zamierza dłużej mi świadczyć usług za które zapłaciłem i które są aktualne, nie zwróci kasy ale mogę dopłacić 180 zł rocznie od domeny i dostanę to samo co miałem do tej pory tylko gorsze. Jednocześnie za opłacone domeny muszę zapłacić za kolejny rok, mimo że domeny są odnowione np. miesiąc temu. Dobry interes czy raczej oszustwo? Niestety z onetu nie poznamy odpowiedzi na to pytanie bo po zadaniu niewygodnych pytań o moje usługi już nie odpowiadają na maile. Strategiczne partnerstwo? Nie, poprostu wyłudzenie.
11 8
odpowiedź
User
tadeusznr1
Dałem się skusić i przeniosłem strony na nowa platformę. Wszystkie strony wraz z wygasaniem obsługi mają być przeniesione. To normalny skandal - na nowej platwormie nie ma możliwości edycji stron zrobionych w kreatorze Webmajster. Każą mi się teraz uczyć programowania html. Załamka. zostawili mnie z ręką w nocniku. Juz teraz kto ma strony na republika .pl niech szuka jakiejś alternatywy. Żeczywistość okaże sie dramatyczna.
11 8
odpowiedź