SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Onet-RASP z mniejszą przewagą nad Wirtualną Polską, YouTube słabo w mobile’u (dane PBI/Gemius z czerwca)

W czerwcu br. największe portale zanotowały nieco niższe zasięgi w polskim internecie niż miesiąc wcześniej. Liderem jest niezmiennie Google, które wyprzedza Facebooka, Grupę Onet-RASP i Grupę Wirtualna Polska. Strony Onet-RASP miały o 109,8 tys. użytkowników więcej niż witryny WP, ale o 324,8 mln odsłon mniej.

Article

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. strony Grupy Google odwiedziło 24,65 mln polskich internautów (rozumianych jako realni użytkownicy), którzy wykonali 7,64 mld odsłon. Witryny Google’a są liderami w obu tych wskaźnikach, wyprzedzając Facebooka o nieco ponad 3 mln użytkowników i 2 mld odsłon (do Google’a należy też osobno klasyfikowany YouTube, a do Facebooka - Instagram).

W porównaniu z majem br., z którego pochodzą pierwsze wyniki badania Gemius/PBI, witryny Google’a zanotowały spadek zasięgu o 0,94 pkt proc., a Facebook - o 2,11 pkt proc.

Strony Grupy Onet-RASP odwiedziło 19,53 mln internautów, o 109,8 tys. więcej niż Grupy Wirtualna Polska, którzy wykonali 2,77 mld odsłon (o 324,8 mln niż odwiedzający witryny Grupy WP). Obaj wydawcy też stracili na zasięgu w skali miesiąca: pierwszy o 4,3 pkt proc., a drugi o 3,66 pkt proc.

Pierwszy raz w wynikach badania z Grupy Allegro (obejmującej obecnie przede wszystkim Allegro.pl) wydzielono Grupę Naspers Classifieds, do której należą serwisy ogłoszeniowe, m.in. OLX.pl, otoMoto.pl i otoDom.pl.

Według badania Gemius/PBI, liczba internautów w Polsce w czerwcu br. wyniosła ogółem 25,5 mln (wobec 25,2 mln w maju), z czego na komputerach mobilnych było 23,8 mln, a na smartfonach i tabletach - 17,7 mln.

W badaniu nie jest jeszcze uwzględniany ruch w aplikacjach mobilnych, mają one zostać objęte pomiarem od października br.


Google.pl odwiedziło w zeszłym miesiącu 24,32 mln polskich internautów i 6,63 mld odsłon, a Google.com - 18,03 mln internautów i 858,8 mln odsłon. Pierwszy serwis zanotował spadek zasięgu w skali miesiąca o 0,64 pkt proc., a drugi o 2,8 pkt proc.

Onet.pl miał o 2,32 mln użytkowników więcej i minimalnie odsłon mniej niż WP.pl, a Interia.pl o 1,1 mln użytkowników i ponad dwa razu więcej odsłon niż Gazeta.pl.


Na komputerach większy zasięg niż strony Grupy Wirtualna Polska (miały 16,97 mln użytkowników i 2,27 mld odsłon) i Grupy Onet-RASP (16,46 mln użytkowników i 1,97 mld odsłon) miał YouTube - 17,81 mln użytkowników i 828,5 mln odsłon.

Witryny Google mają dużo większą przewagę nad Facebookiem niż ogółem - w internecie stacjonarnym zanotowały w zeszłym miesiącu 4 mln użytkowników więcej (22,78 mln wobec 18,76 mln) i ponad dwa razy odsłon więcej (4,96 mld wobec 2,39 mld).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Onet-RASP z mniejszą przewagą nad Wirtualną Polską, YouTube słabo w mobile’u (dane PBI/Gemius z czerwca)

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Mondre porównanie... jak porównywanie sprzedaży chleba do sprzedaży gwoździ.
17 9
odpowiedź
User
piotrek
No to skoro badanie nie uwzględnia ruchu w aplikacjach mobilnych to jaki jest sens pisać o "słabości" youtube w mobile skoro ruch opiera się głównie o aplikacje? Konkluzja z tytułu kompletnie mija się z rzeczywistością.
20 8
odpowiedź
User
Troskliwy Obywatel
Zastanawia tylko fakt, ze ilosc mobili z maja na czerwiec spadla o 0.8 miliona ..
11 8
odpowiedź
User
R
Zyjemy w swiecie mobile w ktorym grubo >90% czasu ludzie spedzaja na aplikacjach a zaledwie kilka % na mobile web browserach a to badanie nie mierzy aplikacji..
Jaki sens ma wyciaganie wnioskow na tej podstawie..?.. FB i YT to na mobile prawie w calosci aplikacje i porownujecie to do Portali, ktore prawie w calosci ruch maja na mobile browserach..
Przynajmniej wypadaloby na poczatku artukulu duzymi literami zrobic zastrzezenie o braku jakiejkolwiek uzytecznosc badania w zakresie porownan mobile.
15 10
odpowiedź
User
anna
Z wp.pl porobiło się coś złego. Promowane są straszne bzdury na stronie głównej. Celebryci wyparli ostatnio poważne informacje, znów wrócili do beznadziejnych tytułów nie mających nic wspólnego z tekstem. Podobała mi się bardziej wp sprzed roku.
13 8
odpowiedź