SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mecwaldowski, Braciak i Karolak w kampanii rebrandingowej marek Grupy Polsat Plus

Startuje nowa, pierwsza w historii wspólna kampania marek Plusa, Polsatu i Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat), którą łączy hasło „Ty rządzisz. Wybierz swoje wszystko”. W nowym spocie biorą udział m.in.: Wojciech Mecwaldowski - nowy ambasador marki Plus, Jacek Braciak i Tomasz Karolak.

Article

Kampania prezentuje spójny przekaz łączący wszystkie marki - Plus, Polsat i Polsat Box zapewniają klientowi wybór tego z czego, kiedy, gdzie, w jaki sposób i na jakim urządzeniu chce korzystać – zgodnie z hasłem „Wybierz swoje wszystko”. Odpowiada też na pytanie postawione we wcześniejszych spotach: „Kto rządzi… internetem, 5G, rozrywką, emocjami, serialami i sportem?”

W nowej kampanii tym, kto rządzi jest każdy z klientów - mieszkaniec Polski, użytkownik internetu, widz telewizyjny, fan filmów i seriali czy kibic sportu.

Plejada gwiazd w kampanii Grupy Polsat Plus

W nowym spocie biorą udział m.in.: Wojciech Mecwaldowski - nowy ambasador marki Plus, Jacek Braciak znany ze spotów Polsat Box, Tomasz Karolak obecny w reklamach Plusa na Kartę oraz plejada gwiazd znanych z anten Polsatu: sanah, Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Karolina Gilon, Wiktoria Gąsiewska i Piotr Gąsowski. W spocie została wykorzystana ścieżka dźwiękowa „You Can’t Hurry Love”, światowego przeboju w wykonaniu Phila Collinsa.

Spoty emitowane są na kanałach Polsatu oraz TVN, można je również obejrzeć na Ipli (którą niedługo zastąpi Polsat Box Go), na kanałach marek Grupy w serwisie YouTube, stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Spot w różnych formach będzie emitowany jeszcze w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Kampania realizowana będzie w telewizji, internecie (w tym również media społecznościowe), kinie oraz radiu.  Dodatkowo - w formie outdoorowej - w różnych formatach, m.in. na paczkomatach, siatkach wielkoformatowych, muralach i bankomatach.

Dwa lata pracy

Jak podano w komunikacie "rebranding i startująca kampania są rezultatem ponad dwóch lat pracy pracowników Grupy przy wsparciu międzynarodowych firm doradztwa strategicznego - Lippincott, Wolff Olins, Straightline." W toku przeprowadzonych analiz oraz pogłębionych badań marketingowych (przy współpracy z firmą badawczą IPSOS) wybrany został kierunek strategiczny zaproponowany przez Straightline.

Spoty kampanii wyreżyserowane zostały przez Marcina Filipka, zaś za produkcję odpowiada dom produkcyjny TFP. Realizacja kampanii rebrandingowej została powierzona agencji Freundschaft w ramach wygranego przetargu. Autorem hasła „Wybierz swoje wszystko” jest agencja Brain.

Agencja Saffron Brand Consultants była odpowiedzialna za stworzenie nowych logotypów, spójnych sygnetów oraz tzw. „skóry”.

Znika marka Cyfrowy Polsat

Pod koniec lipca ogłoszono rebranding marek Grupy Polsat Plus (poprzednio Cyfrowy Polsat), w ramach którego z rynku znikną nazwy Cyfrowy Polsat, Cyfrowy Polsat GO i Ipla. Brand te zastąpią przez Polsat Box, Polsat Box GO i Polsat GO.

- Nasze kluczowe i podstawowe marki to Plus, Polsat i Polsat Box. Oferujemy milionom naszych widzów i klientów pakiet wielu usług, z których każdy może wybrać to, co jest dla niego najlepsze i co mu najbardziej odpowiada w atrakcyjnej cenie. Plus łączy ludzi - dzięki najnowocześniejszym usługom telekomunikacyjnym i najlepszemu w Polsce internetowi 5G umożliwia wszystkim komunikowanie się, pracę, naukę, surfowanie w internecie bez ograniczeń czy rozwijanie swoich firm. Dzięki Polsatowi mogą cieszyć się kontentem i przeżywać emocje, jakie się z nim wiążą. Polsat Box to platforma, która zapewni dostęp do różnorodnych treści w wybranym przez siebie miejscu, czasie i sposobie - a Polsat Box Go zapewni ten dostęp online na dowolnym urządzeniu - zapowiadał Mirosław Błaszczyk, prezes Grupy Polsat Plus.

Od początku sierpnia w stacjach objętych rebrandingiem (Polsat News, Super Polsat, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Games, Polsat Rodzina, Polsat Doku, Polsat Film, Polsat Seriale, Polsat 1 oraz Polsat 2, a także wszystkie kanały sportowe) pojawiają się na przemian zarówno stare jak i nowe identyfikacje wizualne. Zmianę promuje hasło „Teraz Ty rządzisz - wybierz swoje wszystko”.

Pierwsza odsłona kampanii „Ty rządzisz. Wybierz swoje wszystko” wystartowała w pierwszej połowie sierpnia.  Przygotowane na potrzeby akcji wideo ukazują płynne i harmonijne przejście ze starego w nowy logotyp każdej ze spółek - Plusa, Polsatu i Polsat Box.

Dołącz do dyskusji: Mecwaldowski, Braciak i Karolak w kampanii rebrandingowej marek Grupy Polsat Plus

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
guru
Dobrze zrobili. Teraz z daleka widać że to jeden kombajn multimedialny
odpowiedź
User
Xxx
Kombajn polsatowskiej jakości. Przynajmniej pod jednym brandem będzie wiadomo co omijać szerokim łukiem ;)
odpowiedź
User
Seba
Nie oglądam bloków reklamowych przerywanych programami, ktoś wie dlaczego nie wszystkie kanały NOWE będą?
odpowiedź