SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Pracuj planuje 136,5 mln zł dywidendy, 72 mln zł dla Przemysława Gacka

Zarząd Grupy Pracuj zaproponował, żeby firma z zeszłorocznego zysku netto wypłaciła 136,53 mln zł dywidendy (po 2 zł na akcję), a 129,73 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy. Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Przemysław Gacek.

Przemysław Gacek, współtwórca i prezes zarządu Grupy PracujArticle

Dzień ustalenia praw do dywidendy wyznaczono na 16 września, a dzień jej wypłaty - na 30 września. Zaznaczono, że dywidendą zostaną objęte wszystkie akcje spółki istniejące 16 września.

Propozycja zarządu co do dywidendy została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą Grupy Pracuj.

W komunikacie firmy zaznaczono, że wysokość dywidendy zaproponowano „z uwzględnieniem polityki w zakresie wypłacania dywidendy wskazanej w prospekcie emisyjnym Spółki oraz, m.in. sytuację finansową i płynność Spółki, istniejące i przyszłe zobowiązania oraz ocenę perspektyw rozwoju Spółki, w szczególności uwzględniających ewentualną konieczność wydatkowania środków w związku z rozwojem Spółki i podejmowaniem nowych projektów oraz obowiązujące przepisy prawa”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ostateczną decyzję w sprawie dywidendy podejmie walne zgromadzenie Grupy Pracuj. Większościowym akcjonariuszem firmy jest jej prezes Przemysław Gacek, bezpośrednio i wspólnie z Frascati Investments  ma 52,96 proc. walorów. Do TCV Luxco należy 12,68 proc. akcji, a do Macieja Nogi - 8,52 proc.

W grudniu ub.r. Grupa Pracuj zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. W prospekcie emisyjnym zapowiedziała, że w perspektywie średniookresowej zamierza wypłacać w dywidendach minimum 50 proc. zysków netto.

W ub.r. Grupa Pracuj osiągnęła wzrost przychodów z umów z klientami o 58,7 proc. do 475,1 mln zł, a jej zysk netto poszedł w górę ze 106,93 do 255,68 mln zł. 10,6 proc. wpływów wygenerowała w Ukrainie. Firma w drugiej połowie kwietnia podkreśliła, że w br. jest beneficjentem dalszego ożywienia na rynku pracy w Polsce.

We wtorek po południu za akcję Grupy Pracuj płacono 61,20 zł, przy taki kursie stopa proponowanej dywidendy wynosi 3,3 proc.

Dołącz do dyskusji: Grupa Pracuj planuje 136,5 mln zł dywidendy, 72 mln zł dla Przemysława Gacka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl